Naše obec Podolí se nachází asi 6 km od města Přerova. První písemné zmínky pochází z roku 1349. Obec Podolí má 221 obyvatel.

Hledat firmy v obci Podolí
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Živé firmy v obci Podolí 1 firma

OBEC Podolí - Podolí č. 33webFotografie u firmy

Naše obec Podolí se nachází asi 6 km od města Přerova. První písemné zmínky pochází z roku 1349. Obec Podolí má 221 obyvatel.

Historie obce Podolí celá historie

Obec Podolí

Naše obec Podolí se nachází asi 6 km od města Přerova. První písemné zmínky pochází z roku 1349. Od počátku 15. století bylo Podolí majetkem lipnické fary. Stará obecní pe­čeť z roku 1704 měla ve znaku dřevo­rubce sekajícího strom. Svou samostatnost obec ztratila v roce 1976, kdy se stala místní částí obce Žela­tovice, avšak již v roce 1990 se opět osa­mostatnila. Dominantou návsi je kaple zasvě­cená sv. Cyrilu a Metoději z roku 1893. Středem celé obce protéká potok.

Obec Podolí má 221 obyvatel. Obyvatelé bydlí v soukromých rodinných domech.

V obci není pošta, zdravotní středisko a potraviny. Tyto služby a zdravotní středisko včetně základní a mateřské školy jsou vzdáleny 2 km od obce směrem k Přerovu v obci Želatovice. Obec se nachází v zemědělské oblasti v kopcovitém terénu s krásným výhledem na okolní vesnice mikroregionu z našeho nejvyššího bodu "letiště".

Katastrální území naší obce má rozlohu 214,5 ha a máme zpracován územní plán pro výstavbu nových rodinných domků. Na základě zpracovaného a schváleného Programu obnovy venkova máme celou řadu představ a úkolů ve výstavbě obce a jako první bychom chtěli vybudovat kompletně vybavené dětské hřiště.

Obcí projíždí pravidelně autobusová linka Přerov - Všechovice a Přerov -Soběchleby. Společenský život obce se odehrává převážně na místním hřišti v okrajové části středu obce. O tyto kulturní činnosti se stará obec, Sbor dobrovolných hasičů a ostatní dobrovolní nadšenci. Společenský život se může odehrávat v kulturním domě obecního úřadu, místní knihovně, kapli sv.Cyrila a Metoděje a v soukromém pohostinství. Od roku 1955 má obec vlastní hřbi­tov.

Demografické údaje

Soubory cookies umožňují správné a úplné používání webových stránek

Další informace zobrazíte kliknutím na Informace o cookies.