S rozvojem turistiky se Milotice staly součástí cyklotrasy Mikroregionu Bruntálsko. V dosahu této trasy je i vodní nádrž Slezská Harta. Jsme součástí Mikroregionu Slezská harta kde návštěvníci najdou nejen lodní dopravu, ale i půjčovnu elektrokol.

Hledat firmy v obci Milotice nad Opavou
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Živé firmy v obci Milotice nad Opavou 7 firem

Milotice nad Opavou č. 55zavřeno

Milotice nad Opavou č. 186zavřeno

Milotice nad Opavou č. 40zavřeno

Milotice nad Opavou č. 95Otevřeno

Milotice nad Opavou č. 173Otevřeno

Historie obce Milotice nad Opavou celá historie

První zmínka o vlastních Miloticích i vedlejším Jelení, dnes místní části Milotic, je z roku 1288, kdy obě obce patřily městu Hornímu Benešovu a vlastnil je Beneš z Branice. Milotice, německy Milkendorf, původně však Milotndorf, získaly své jméno podle svého zakladatele Miloty z Dědic z rodu Benešiců. V roce 1377, kdy bylo děleno knížectví opavské mezi syny Mikuláše II.,připadly obě vsi k dílu krnovskému.

Milotice již roku 1453 byly uváděny jako pusté, Jelení bylo zničeno až uherskými vojsky Matyáše Korvína při jejich tažení do Slezska v roce 1474. Pusté Jelení předala krnovská kněžna Barbora bratrům Mikulášovi, Bernardovi a Hynkovi z Vrbna: Jelení, které pánové z Vrbna koncem 16.století obnovili, bylo až do roku 1850 součástí panství bruntálského. Milotice počátkem 15. století získal majitel Lichnova Hanuš Lichnovský z Voštic a již roku 1508 je obnovil. V roce 1622 koupili Milotice jako součást zcela zadluženého lichnovského statku krnovského knížectví, které vlastnili Lichtenštejnové. Po zrušení panství a vrchnostenské správy v polovině 19. století byly Milotice i Jelení začleněny do okresu Bruntál, v roce 1959 pak byly obě obce sloučeny. V obou podhorských zemědělských obcích vzniklo od počátku 20. století několik podniků: v Miloticích to byla tkalcovna a barvírna látek a továrna na laky Trion, v Jelení tkalcovna lněného a bavlněného zboží a cihelna. V Miloticích byla v roce 1929 otevřena česká menšinová škola. K pamětihodnostem patří farní kostel Nanebevzetí P.Marie v Jelení, postavený v letech 1675 - 76, a hřbitovní kaple Nanebevzetí P.Marie v Miloticích z roku 1888.

Demografické údaje

Soubory cookies umožňují správné a úplné používání webových stránek

Další informace zobrazíte kliknutím na Informace o cookies.