Hledat firmy v obci Kraselov
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Firmy v obci Kraselov
Živé firmy - počet: 4, obec Kraselov

CHANA-DW, s.r.o. - Kraselov č. 1

OBEC Kraselov - Kraselov č. 53

PRIMATEXTIL.CZ - Kraselov č. 44

TRUHLÁŘSTVÍ CIMBAJS - Kraselov č. 81

Posledně opravené/vložené firmy:zobrazit více

CHANA-DW, s.r.o. - Kraselov č. 1

TRUHLÁŘSTVÍ CIMBAJS - Kraselov č. 81

PRIMATEXTIL.CZ - Kraselov č. 44

Historie obce Kraselov celá historie

Český kronikář Václav Hájen z Libočan spolu s Janem Hodějovským z Hodějova stanovili založení Kraselova k roku 816. Tento předpoklad vychází z pověsti a pokud se týče jména Kraselov je velice pravděpodobný.

Dolní část Strakonicka v té době byla již značně osídlena, byla tamními obyvateli vyhledávána klidná místa pro nové osídlení, což plně platilo i pro budoucí Kraselovsko. Kronikář Beckovský napsal, že kolem uvedeného roku žil v Píseckém kraji bohatý muž jménem Krasel. Zanechal vdovu Řepici, se svojí družinou přebrodil řeku Otavu a Volyňku, vyhnul se zalidněné oblasti Volyňska, hradišti u Sousedovic, hradci u Nemětic a ubíral se západním směrem podél Smiratického potoka. Mírně stoupající úžina přivedla Krasela s družinou na nejvyšší bod toho území. Za své budoucí sídlo zvolil Krasel mírnou nížinu na východ otevřenou. Tichý, ještě nezalidněný kout, porostlý hlubokými lesy s velkým množstvím zvěře k lovu.S družinou postavil tvrz, opevnil ji příkopy a natrvalo se usadil.

Vzrůstající počet obyvatel družiny nutil příslušníky rodin, aby v blízkosti tvrze začali stavět jednoduché příbytky. Další stavby nejvíce pokračovaly východním směrem. Josef Hora, řídící učitel z Horažďovic ze Školním věstníku roku 1882 o Kraselově napsal:“ Kraselov je osada starobylá to nejspíše jedna z prvních na Prácheňsku. Původně zde stával jen malý hrad, jehož dějiny se ztrácejí v pověstech a bájích.“

OBEC Kraselov

Kraselov č. 53, 38716, Volenice

Osoby

  • p. Uhlířová Irena, starostka

Kontakty