Hledat firmy v obci Drachkov
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Živé firmy v obci Drachkov 2 firmy

B2B MOBILE s.r.o. - Drachkov č. 86

OBEC Drachkov - Drachkov č. 34

Historie obce Drachkov celá historie

První zmínka o obci je z roku 1319, kdy je připomínána villa Dracow. Toho roku došlo též k potvrzení již dřívější donace pánů ze Strakonic johanitským rytířům Vilémem Bavorem.

Obec Drachkov leží pod Kamennou bábou, vrchem s nadmořskou výškou 557 metrů. Jméno vrchu je odvozeno od velkého balvanu podoby komolého jehlanu na jeho temeni. Odtud je krásná vyhlídka na Podsrp, les Hůl a pět rybníků, z nichž největší je Velkoholský rybník.

Vzdálenost obce od Strakonic je 5km. Díky lesům, které obec od města dělí, jste však po příjezdu do obce překvapeni klidem i pěkným okolím.

Přestože obec je s městem spojena autobusovou dopravou, většina obyvatel používá k dopravě své automobily, do Strakonic lze dojet i na kole (20 min). V obci je postaveno cca 80 domů, v současné době zde žije asi 160 obyvatel.

V katastru obce (směrem na Kraselov) najdete chatovou osadu (asi 40 chat). Nejbližší lékařská péče je dostupná ve Strakonicích. V obci je veřejný vodovod a kanalizace, čističku odpadních vod obec nemá. Plyn není zaveden. Základní školu navštěvují děti většinou ve Strakonicích.

Spádová pošta pro naši obec je ve Strakonicích.

Kultura v obci je zabezpečena prostřednictvím knihovny a internetu, který je v knihovně zaveden. Dále je možno využít i malé posilovny. Obě tyto místnosti se nachází v budově Obecního úřadu.

Demografické údaje

Soubory cookies umožňují správné a úplné používání webových stránek

Další informace zobrazíte kliknutím na Informace o cookies.