Tasovice jsou malou podhorskou obcí a najdeme ji pod vrcholky Českomoravské vrchoviny. Obec leží u jihozápadního okraje přírodního parku Halasovo Kunštátsko. Obec obklopují zalesněné stráně kopců, protéká jí řeka Tasovice.

Hledat firmy v obci Tasovice
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Firmy v obci Tasovice
Posledně opravené/vložené firmy:zobrazit více

PALATINE s.r.o. - Tasovice č. 144

ČESKOMORAVSKÝ ŠTĚRK-PÍSKOVNA Tasovice - Tasovice

TJ SOKOL Tasovice, z.s. - Tasovice č. 193

Historie obce Tasovice celá historie

Historie obce mluví o dávnověkém osídlení, o čem svědčí archeologické nálezy. O původu názvu Tasovice existují pouze domněnky v souvislosti se znojemským rychtářem Tasso, nebo odvozením od jména Tas (staršina, vladyka). Psaná historie obce začíná datem 12.července 1234, kdy král Václav I. uvádí v listině obce Tasovice. Roku 1402 obdrželi tasovičtí majitelé vinic tak zvaný „Glejt vinařů“. Přestože byla obec v období čtyř staletí osídlena německými obyvateli, potvrzují historické doklady, že původní obyvatelstvo bylo české. V roce 1945 je obec osídlovaná občany hlavně z moravského Slovácka, dále volyňskými Čechy ze SSSR a reemigranty z Rumunska. Stavební vývoj probíhal rovněž postupně a nepravidelně. Nová výstavba začala až v 60. letech 20. století formou rodinných domů. Dominanty obce tvoří kostel na návrší, kostel na náměstí, objekt fary a na náměstí budova obecního úřadu.

PAMÁTKY

Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie - raně barokní stavba z druhé poloviny 17. století, věž -pohledová dominanta obce.

Sousoší Panny Marie, sv. Šebestiána a sv. Jana Nepomuckého na náměstí - pozdně barokní sochařská práce z roku 1736.

Kostel Klementa Maria Hofbauera - vybudovaný na místě jeho rodného domku, který byl vybudovánv roce 1933 a slavnostně posvěcen

Fara - pozdně barokní - raně klasicistní stavba z doby kolem roku 1780.

OBEC Tasovice

Sídlo úřadu

Tasovice č. 67, 67125, Hodonice

Osoby

  • p. Vašina Petr, starosta

Kontakty

1 části obce: