Hledat firmy v obci Zlín
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Firmy v obci Zlín
Posledně opravené/vložené firmy:zobrazit více

BMKCO s.r.o. - Nábřeží ul., Zlín

B-PROJEKTING, spol. s r.o. - třída Tomáše Bati 299, Louky, Zlínweb

Naší hlavní činností je zpracování dokumentace projektů a realizace včetně zajišťování všech potřebných služeb pro vybraná průmyslová odvětví. Jedná se o chemický průmysl, gumárenský průmysl, zpracování plastu, výrobu kompozitních materiálů ....

SANDTNER s.r.o. - Chmelnická 455, Prštné, Zlín

Historie obce Zlín celá historie

Historie města sahá daleko do středověku (první písemná zmínka se pojí k roku 1322), kdy byl Zlín řemeslnicko-cechovním střediskem pro okolní valašské osídlení, živící se převážně pastevectvím. Zlín byl sídelním městem majitelů panství a žil postupným rozvojem městské samosprávy. Změnu v tomto poklidném vývoji přinesla až průmyslová revoluce.

Důležitým mezníkem zlínské historie se stal rok 1894, kdy zde byla založena obuvnická firma rodiny Baťových. Díky zcela vyjímečnému růstu a prosperitě firmy a vlivu Tomáše Bati, který byl též starostou města, se stal Zlín v meziválečném období moderním městským centrem, vynikající architektonickým stylem i životním tempem.

Enormní meziválečná stavitelská činnost T. Bati a jeho týmu renomovaných architektů (J. Kotěra, F. L. Gahura, M. Lorenc, V. Karfík) proměnila pětitisícové městečko v aglomeraci unikátní funkcionalistické architektury s 43.500 obyvateli.

Kulturní zajímavostí města jsou mimo jiné zlínské filmové ateliéry, proslavené v 60. letech animovanými a trikovými filmy Karla Zemana a Hermíny Týrlové.

Baťova podnikatelská tradice a vhodná geografická poloha jsou dva z více faktorů, které ovlivnily skutečnost, že po změně politického režimu v roce 1989 nastal ve Zlíně prudký růst podnikatelsko-obchodních aktivit, které dnes daleko převyšují republikový průměr.

Magistrat města Zlína, v návaznosti na tradici, jež na zlínské radnici založil Tomáš Baťa v období jeho působení ve funkci starosty, podporuje podnikatelské aktivity a zve investory k účasti na společných projektech.

MAGISTRÁT MĚSTA Zlín

náměstí Míru 12, Zlín, 76001, Zlín 1

Osoby

  • Ing. Korec Jiří, primátor

Kontakty