Vysoké Popovice jsou obec v okrese Brno-venkov v Jihomoravském kraji. Rozkládají se v Křižanovské vrchovině, ve výšce 459 m n. m.

Hledat firmy v obci Vysoké Popovice
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Firmy v obci Vysoké Popovice
Posledně opravené/vložené firmy:zobrazit více

KUDERA PAVEL-TS-SERVIS - Vysoké Popovice č. 143

OBEC Vysoké Popovice - Vysoké Popovice č. 35webFotografie u firmy

Vysoké Popovice jsou obec v okrese Brno-venkov v Jihomoravském kraji. Rozkládají se v Křižanovské vrchovině, ve výšce 459 m n. m.

KREPS KAREL - Vysoké Popovice č. 146

Historie obce Vysoké Popovice

Obec Vysoké Popovice je obec s dlouhodobou tradicí s první zmínkou již z roku 1228. Leží na západní hranici okresu Brno–venkov, na hlavní silnici a železniční trati Brno – Rosice – Třebíč, 30 km od Brna. Katastr obce má rozlohu 389,99 ha, leží ve výšce 459 m n.m., v obci žije 660 obyvatel. Obec Vysoké Popovice nabízí svým občanům obchod se smíšeným zbožím, mateřskou a základní školu. V obci působí Česká pošta. Sportovní vyžití je možné na místním fotbalovém hřišti, dvou tenisových kurtech a víceúčelovém hřišti. V obci se nachází kostel sv. Jana Křtitele, který obklopuje místní hřbitov s lipovou alejí. Obec je plynofikována, v roce 2002 byla dostavěna kanalizace s čistírnou odpadních vod a v celé obci byl zrekonstruován vodovodní řad. Současně s výstavbou kanalizace byl opraven průtah obcí - státní silnice I/23, kterou obklopují nově zbudované chodníky ze zámkové dlažby.

OBEC Vysoké Popovice

Vysoké Popovice č. 35, 66484, Zastávka u Brna

Osoby

  • Ing. Hanáková Petra, starostka

Kontakty

1 části obce: