Mezi kulturní památky patří fara, zmiňovaná již ve 13. stol, kostel sv. Jana Křtitele a socha sv. Jana Nepomuckého a sv. Floriána z doby baroka. Do seznamu je zapsána rovněž kaplička sv. Antonína směrem na Pohořelice.

Hledat firmy v obci Vlasatice
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Živé firmy v obci Vlasatice 11 firem

ČESKÁ POŠTA Vlasatice - Vlasatice č. 149

ZŠ A MŠ Vlasatice - Vlasatice č. 3Fotografie u firmy

OBEC Vlasatice - Vlasatice č. 149Fotografie u firmy

FOR MORAVIA s.r.o. - Vlasatice č. 429

KONEČNÝ VÁCLAV-STOLAŘSTVÍ - Vlasatice č. 68

SDH Vlasatice - Vlasatice č. 71

CHALUPA U NOVOMLÝNSKÝCH NÁDRŽÍ-VLASATICE - Vlasatice č. 399

COOP JEDNOTA Vlasatice - Vlasatice č. 140

ZAHA-METAL s.r.o. - Vlasatice č. 113

PPM-SERVIS, s.r.o. - Vlasatice č. 25

MŠ Vlasatice - Vlasatice č. 436

Historie obce Vlasatice celá historie

Obec se rozkládá na západě mikroregionu i okresu na území velkém 2 294 ha a jeho významnou část 214 ha tvoří Novoveský rybník a Křížový rybník, které jsou napájeny Olbramovickým potokem a říčkou Miroslavkou. Nadmořská výška obce je 183 m n.m., v roce

1999 zde žilo 842 obyvatel. První zmínka o obci Wassaticz (později Wlasaticze, německy (Wostitz) je z roku 1276, kdy patřila k dolnokounickému klášteru.

Mezi kulturní památky patří fara, zmiňovaná již ve 13. stol, kostel sv. Jana Křtitele a socha sv. Jana Nepomuckého a sv. Floriána z doby baroka. Do seznamu je zapsána rovněž kaplička sv. Antonína směrem na Pohořelice. Kdysi hospodářskou prosperitu Vlasatic dokládá i zámeček, který byl původně tvrzí majitelů ze 16. století s barokní sýpkou a sklepem ze 14. stol., kam byly ukládány poddanské dávky.

V obci je dnes obecní úřad, pošta, knihovna, mateřská škola a úplná základní škola, i hasičská zbrojnice. Základní sortiment spotřebního zboží je nabízen v místní prodejně, dvě pohostinství

poskytují služby nižší úrovně. V obci nejsou poskytovány jiné služby obyvatelům, většina ekonomicky aktivního obyvatelstva vyjíždí za prací mimo obec a jenom malá část je zaměstnána v kdysi rozvinuté zemědělské výrobě.

Demografické údaje

Soubory cookies umožňují správné a úplné používání webových stránek

Další informace zobrazíte kliknutím na Informace o cookies.