Obec Semněvice (německy Hochsemlowitz) se nachází v okrese Domažlice v Plzeňském kraji, sedmnáct kilometrů severně od Domažlic a osmnáct kilometrů jižně od Stříbra.

Hledat firmy v obci Semněvice
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Živé firmy v obci Semněvice 1 firma

OBEC Semněvice - Semněvice č. 34webFotografie u firmy

Obec Semněvice (německy Hochsemlowitz) se nachází v okrese Domažlice v Plzeňském kraji, sedmnáct kilometrů severně od Domažlic a osmnáct kilometrů jižně od Stříbra.

Historie obce Semněvice celá historie

Ves je založena ve výrazné poloze na náhorní planině 7 km severně od HoršovskéhoTýna. Při pohledu od západu vystupuje panoráma Semněvic vysoko nad okolní krajinou. Poloha vsi se objevuje i v německém názvu obce - Hochsemlowitz. V roce 1264, kdy je zachycena poprvé, náležela ves jistému Petrovi.

Ve 14. století se stala majetkem děkanské kapituly sv.Apolináře v Praze. Nejpozději v tomto období zde vyrostl kostel svatého Jiří. V průběhu 15 století drželi ves v zástavě majitelé poměrně vzdáleného Pořejova, ale již na konci tohoto století připadla k Horšovskému Týnu. Zdejší tvrz je zmiňována teprve v roce 1548, kdy již byla pustá. Místo tvrze se dosud nepodařilo lokalizovat. Stávala patrně v blízkosti kostela. Urbář z roku 1587 tu uvádí 19 hospodářů. Dvory u Králů, u Vondrů a u Seláků,…nebyly zatíženy robotou, ale jen naturálními dávkami. V roce 1654 měla ves 18 hospodářů, velikost obce se nezměnila ani po stu letech, kdy zde v roce 1757 hospodařilo 19 poddaných. Ve vsi stála již tehdy škola. Roku 1930 se ves skládala ze 39 usedlostí obývaných 225 osadníky...

Demografické údaje

Soubory cookies umožňují správné a úplné používání webových stránek

Další informace zobrazíte kliknutím na Informace o cookies.