Obec Šafov leží v bezprostřední blízkosti hranic s Rakouskem, obklopena pěti chovnými rybníky - Podvesný a Celniční, dále pak rybníky Cihelný, Hraniční a Jánský.

Hledat firmy v obci Šafov
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Živé firmy v obci Šafov 9 firem

OBEC Šafov - Šafov č. 78web

Obec Šafov leží v bezprostřední blízkosti hranic s Rakouskem, obklopena pěti chovnými rybníky - Podvesný a Celniční, dále pak rybníky Cihelný, Hraniční a Jánský.

POŠTA PARTNER Šafov - Šafov č. 11

POKORNÝ STANISLAV Mgr.-SMART TRANSLATIONS - Šafov č. 55

HAVELKA MARTIN-TRUHLÁŘSTVÍ - Šafov č. 88

ŘÍMSKOKATOLICKÁ FARNOST Šafov - Šafov č. 84

LUCA LOGISTIK s.r.o. - 3 3, Šafov

MŠ Šafov - Šafov č. 11

PRODEJNA POTRAVIN - Šafov č. 6

OBECNÍ HOSPODA - Šafov č. 78

Historie obce Šafov celá historie

Po skončení II.světové války doznívaly její důsledky. V roce 1949 je v obci zřízena stanice SNB (1). V témže roce je zřízena mateřská škola, která je v původní budově dodnes.

Na jaře 1950 je založeno Jednotné zemědělské družstvo, do něhož vstoupilo napoprvé asi 70% rolníků. Právě zdejší družstvo otevírá 30.12.1950 první družstevní kravín ve znojemském okrese, který byl vybudován svépomocí. Poté je v obci zřízena expozitura Pohraniční stráže(2), k ochraně státní hranice.V roce 1955 je v akci „Z“(3) zahájena výstavba kulturního domu, který byl potom slavnostně otevřen 26.června 1960. Jednou z celostátně sledovaných akcí byla také soutěž o nejlépe udržovanou obec v okrese. Tady se MNV(4) Šafov umístil na 3. místě pro rok 1979. Církevním objektům nevěnovala komunistická exekutiva pražádnou pozornost, ale v roce 1982 místní amatérský hodinář a současně strážce rybníků pan Toptej, spustil z věže všechny čtyři ciferníky věžních hodin, restauroval je a znovu zasadil na své místo a v tom stavu jsou dosud.

Po rozpadu komunistických režimů (1989), je od roku 1990 zřízen v obci Obecní úřad a je stržena „Železná opona“, která oddělovala území tehdy ještě Československé republiky od území Rakouska a s tím je později zrušen i PS útvar. Došlo k postupné opravě komunikací v obci, byl zřízen poštovní úřad, autobusová zastávka a Hasičská zbrojnice. Opraveny byly zdravotní středisko, kulturní dům, mateřská škola, kostel a také socha Sv.Václava, stojící u silnice od Vranova n/D. Do roku 2000 se postupně zvýšil počet obyvatelstva o 17%.

Demografické údaje

Soubory cookies umožňují správné a úplné používání webových stránek

Další informace zobrazíte kliknutím na Informace o cookies.