Hledat firmy v obci Rybnice
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Živé firmy v obci Rybnice 10 firem

BEST, a.s. - Rybnice č. 148webFotografie u firmy

BEST je výrobce betonových prvků pro vaši terasu a zahradu.

CASTROL SERVICE-KOFI DÍLNA s.r.o. - Rybnice č. 176web

OBEC Rybnice - Rybnice č. 105Fotografie u firmy

STK A EMISE RYBNICE - Rybnice č. 155

COOP JEDNOTA Rybnice - Rybnice č. 150

MŠ Rybnice - Rybnice č. 105

PARCUS spol. s r.o. - Rybnice č. 64

PAŠEK AUTOSERVIS s.r.o. - Rybnice č. 155

KOUBEK PAVEL DiS.-NIWA - Rybnice č. 79

MUDr. KURAKOVÁ s.r.o. - Rybnice č. 77

Historie obce Rybnice celá historie

Rybnice sej rozkládá v údolí , které se táhne směrem od Kaznějova do Plas, je položena 434 m nad mořem. Rybnice se rozděluje do 4 částí: Stará ves, Nová ves, Brejchalka, Průhon.

Na Průhoně je menší rybník, do kterého stéká voda z okolních polí a z něhož vytéká potůček, který se klikatí celou obcí.

O vzniku obce se tradují různé pověsti. Jedna z nich je, že celou obcí protékal potok, který množstvím ryb oplýval, aneb na různých místech se v množství rybníčků rozšiřoval. První zápisky o vzniku obce jsou z roku 1193, kdy Rybnice náležela vladykám z Potvorova a pozdéji byla darována klášteru plaskému.

Mezi prvními domy v Rybnici, byl zájezdní hostinec, který ležel na hlavním tahu vozové cesty Plzeň-Žatec. Zde také přenocoval císař Josef II, který den na to rušil klášter v Plasích.

Vypráví se také že po této cestě táhl Jan Žižka se svým vojskem na Tachov.

Do roku 1899 se zde na vozové cestě v zájezdním hostinci vybíralo silniční "Mejto"

V roce 1921 zde byl postaven pomník padlým vojínům ve světové válce..

Památkový úřad v roce 1964 uznal domy č.p.2, 3, 31 a zvonici za státní památku.

Od září roku 1929 byla v obci otevřena jednotřídní škola. Zavřena pak byla roku 1977 kdy do školy docházelo 16 dětí. Nyní zde máme pouze MŠ.

Rybnice - letecký pohledK nakupování zde máme smíšený obchod a obchod s textilem. V době volna je k dispozici hospoda s tanečním sálem, nově otevřená restaurace s BOWLINGEM a v letních měsících tenisové hřiště.

V katastru Rybnice se nachází několik firem. Z největších firem je bezpochyby výroba zámkové dlažby firmou BEST, dále AUTOSERVIS a STK Pašek a autobazar Potužák.

V roce 2004 Rybnice slavila 100 výročí založení SDH. Do tohoto sboru je čítáno 115 dospělých a 21dětí hasičů. Každým rokem pořádá SDH dětský rej masek, hasičský ples, dětský den a posezení při dechovce. Dvakrát do roka pomáhá při úklidu obce svážením železného šrotu.

V obci ještě dále působí svaz důchodců a svaz myslivců.

I když Rybnici stihly mnohé pohromy, jako tomu bylo v roce 1836, kdy sem přišla cholera nebo v roce 1847 úplavice a v roce 1893 a 1934 obrovská sucha, nic jí neubralo na kráse a lidé se sem stále rádi vracejí. Je toho i důkazem že zde rostou nové bytovky.

Demografické údaje

Soubory cookies umožňují správné a úplné používání webových stránek

Další informace zobrazíte kliknutím na Informace o cookies.