Obec Puclice se nachází v okrese Domažlice v Plzeňském kraji. Leží čtrnáct kilometrů severovýchodně od Domažlic a 3,5 kilometru západně od Staňkova. Žije v ní 372 obyvatel.

Hledat firmy v obci Puclice
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Živé firmy v obci Puclice 8 firem

OBEC Puclice - Puclice č. 1webFotografie u firmy

Obec Puclice se nachází v okrese Domažlice v Plzeňském kraji. Leží čtrnáct kilometrů severovýchodně od Domažlic a 3,5 kilometru západně od Staňkova. Žije v ní 372 obyvatel.

EUROFARM SYSTEMS s.r.o. - Puclice č. 72Fotografie u firmy

ADL TRANSPORT s.r.o. - Puclice č. 58

ZEAS PUCLICE a.s. - Puclice č. 99

KPS AUTOMOBILE s.r.o. - Malý Malahov č. 30, Puclice

SEDIFLEX - Puclice č. 32

MŠ Puclice - Puclice č. 1

ZATEPLOVÁNÍ PĚNOU s.r.o. - Puclice č. 102

Historie obce Puclice

Nejstarší historické zmínky o Puclicích pocházejí z roku 1379, kdy byla ves součástí panství nedalekého hrádku Lacemboku u Krchleb. Tvrz, jejímž stavebníkem byl patrně Bušek z rodu Bohuchvaldů z Hrádku, zde vznikla nejspíše na přelomu 14. a 15. století. K radikální přestavbě staré, z větší části dřevěné tvrze, dochází za Šlovických ze Šlovic, patrně v průběhu poslední třetiny 15.století. Šlovičtí zemané obývali tvrz přestavěnou na re- nezanční rezidenci téměř do konce 17.století, kdy ji kupuje Jaroslav Hora z Ocelovic. Ten přestavěl objekt na barokní zámeček, jehož dřevěné stropy a úprava místností jsou dosud zachovalé v západním křídle. Po Širntyngárech, kteří byli posledními majiteli samostatného puclického statku jej získávají Trauttmansdorffové, kteří Puclice připojili k Horšovskému Týnu. Tím ztrácí starý zámek odpovídající využití, kterého se dočkal teprve po dlouhých 240 letech. V letech 1998-2004 proběhla rekonstrukce tvrze a nyní zde najdeme obecní úřad, mateřskou školku, obecní knihovnu, společenské prostory a muzeum.

Demografické údaje

Soubory cookies umožňují správné a úplné používání webových stránek

Další informace zobrazíte kliknutím na Informace o cookies.