Otmarov je nejmenší a nejmladší obcí mikroregionu Cezava. Rozkládá se na rovině 188 m n. m. Dominantou obce je kaple sv. Otmara, kterou v průběhu roku 1883 na památku 100 let založení obce postavili občané.

Hledat firmy v obci Otmarov
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Živé firmy v obci Otmarov 7 firem

RIDE TECHNIC, s.r.o. - Otmarov č. 81

OBEC Otmarov - Otmarov č. 56

STAPPERT ČESKÁ REPUBLIKA spol. s r.o. - Otmarov č. 57

JUNÁK-ČESKÝ SKAUT, OKRES Brno-Venkov - Otmarov č. 38

JACQUET s.r.o. - Otmarov č. 57

MŮJOBCHOD-POTRAVINY BRABCOVÁ - Otmarov č. 99

AFAMOS, spol. s r.o. - Otmarov č. 58

Historie obce Otmarov celá historie

Obec byla založena v roce 1783 asi v kilometrové vzdálenosti od osady Dunajovice, která zanikla patrně v 15. století následkem požáru a následného moru. Na památku zaniklé obce a na přání císaře Josefa II. založil v roce 1783 opat rajhradského kláštera Otmar Konrád novou obec. Prvními osadníky byli většinou Němci ze severovýchodních Čech. Celá oblast je intenzivně zemědělsky využívaná pro své velmi příznivé půdní poměry a teplé podnebí chudé na srážky. Hlavním vodním tokem je Dunávka.

Dominantou obce je kaple sv. Otmara, kterou v průběhu roku 1883 na památku 100 let založení obce postavili občané. Dalšími památkami jsou kříž z roku 1865, pomník padlých v 1. světové válce z roku 1920, pomník k 220. výročí založení obce z roku 2003, postavený na místě starého dřevěného kříže, přineseného z Opatova prvními osadníky.

Demografické údaje

Soubory cookies umožňují správné a úplné používání webových stránek

Další informace zobrazíte kliknutím na Informace o cookies.