Obec Lipí leží na úpatí chráněné krajinné oblasti Blanský les, zhruba 9,5 km od Českých Budějovic. Kromě krásné přírody zde naleznete i dostatek příležitostí k sportovnímu a kulturnímu vyžití. Součástí obce je i osada Kaliště u Lipí.

Hledat firmy v obci Lipí
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Firmy v obci Lipí
Posledně opravené/vložené firmy:zobrazit více

REALITY OLIVER - Lipí č. 20

BARTMANN ZDENĚK - Lipí č. 16

HORŇÁK-STROJNÍ OMÍTKY - Kaliště u Lipí č. 56, Lipí

Historie obce Lipí celá historie

Jihovýchodně, asi 1 km od obce, bylo v prostoru Travní cesty objeveno rozsáhlé zaniklé sídliště z doby bronzové, halštatské a laténské. V trati "U Zajíčka" byla nově zjištěna halštatská (750 - 500 př. n. l.), možná knížecí mohyla. Obec samotná je poprvé uváděna k r.1389. Dochovaly se hodnotné lidové zemědělské usedlosti z 2. poloviny 19. století a novogotická kaple Panny Marie Lurdské s vročením 1897.

Sportovci zde naleznou nejen fotbalové, ale i volejbalové hřiště, v obci též funguje hokejbalový klub. V okolí je spousta krásných míst, které stojí za to navštívit, ať už na kole nebo pěšky.

Pro kulturní vyžití můžete využít buď hostinec na návsi se sálem, v němž se pořádají taneční zábavy a plesy, nebo dojet do nedalekého krajského města - Českých Budějovic, kde jsou k dispozici kina, nákupní centra, divadla, plavecký a zimní stadion a další.

Víte, že ...

První písemná zmínka o obci je z roku 1389

Samostatnou obcí je Lipí od roku 1850

Počet obyvatel: 583 (stav k 11.12.2009)

Průměrný věk obyvatel: 36,7 let

Nadmořská výška: 440 m n.m.

Katastrální výměra: 7,8 km2

Části obce: Lipí, Kaliště u Lipí

OBEC Lipí

Lipí č. 28, 37384, Dubné

Osoby

  • Ing. Krčmář Jiří, starosta

Kontakty