Obec Kamýk leží na okraji staré sídlení oblastí reprezentované v nejbližším okolí prehistorickými sídlišti ve Velkých Žernosekách a v Libochovanech, s velkým hradištěm uprostřed mezi nimi.

Hledat firmy v obci Kamýk
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Živé firmy v obci Kamýk 3 firmy

EURASIER KLUB o.s. - Kamýk č. 101

AGROFRUKT KAMÝK - Kamýk č. 1

OBEC Kamýk - Kamýk č. 65

Historie obce Kamýk celá historie

V Kamýku fungoval mimo jiné i pivovar. První zprávu o něm zachycuje zápis z Desek zemských v r. 1809 postihl obec velký požár. Mnoho domů lehlo popelem. Obnovená stavení a nové budovy zasáhl po 10ti letech v r. 1819 další požár. V Kamýku existovaly dvě školy. Německá dvoutřídka a Česká jednotřídka.

R. 1865 postavil tehdejší majitel statku Pollak novou pseudorenesanční „zámeckou“ budovu v těsném sousedství původního zámku, který nechal, zřejmě zcela zbytečně zbořit. Osobnost Dr. Pollaka je úzce spjata s pobytem hudebního skladatele Bedřicha Smetany. 10.6.1860 se ovdovělý Smetana podruhé oženil a vzal si za manželku Barboru Ferdinandovou, zv. Bettina. Několika denní pobyt v Kamýku by se dal nazvat svatební cestou novomanželů Smetanových.

Obec si pobyt Bedřicha Smetany připomněla odhalením pamětní desky v r. 1993 a zřízením pamětní síně v budově OÚ v r. 1994 dále naučnou stezkou Po stopách Bedřicha Smetany, která byla zpřístupněna v roce 1995.

Demografické údaje