Největší dominantou obce je hrad Kámen, založený ve 13. století. Při cestě do hradu stojí sloup se sochou sv. Jana Nepomuckého. Na hradě je umístěna výstava jednostopých motorových vozidel.

Hledat firmy v obci Kámen
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Živé firmy v obci Kámen 9 firem

TUBI ITALIA BOHEMIA, s.r.o. - Nový Dvůr č. 2, Kámenweb

Vyrábíme a dodáváme zahradní a sací hadice, hadice pro domácnost - napouštěcí a vypouštěcí pračkové hadice, sprchové hadice, technické hadice na vodu a vzduch, průmyslové hadice, hadicové vodováhy, ale také příslušenství k hadicím.

ČESKÁ POŠTA Kámen u Pacova, s.p. - Kámen č. 2

POŠTA PARTNER Kámen u Habrů - Kámen č. 53

HRAD KÁMEN - Kámen č. 1

KRÁL JAN - Kámen č. 38

PŘIBYL PETR-TRUHLÁŘ - Kámen č. 26

MŠ Kámen - Kámen č. 64

OBEC Kámen - Kámen č. 2Fotografie u firmy

VÝROBNĚ-OBCHODNÍ DRUŽSTVO SE SÍDLEM V KÁMENĚ - Kámen č. 90

Historie obce Kámen celá historie

První písemné zmínky o Kámenu jsou z roku 1316. Nejstarší část hradu však byla založena neznámým stavebníkem již kolem poloviny 13. století. Pod hrad spadalo jen malé panství,v roce 1460 to byl, kromě městečka pod hradem, dvůr ve Věžné , vesnice Eš a poplužní dvůr Janov.

Od roku 1356 se hrad nazýval castrum Stein. Kámen byl původně královský, z čehož těžilo i městečko, kde se nacházel pivovar. Byl dáván v léno různým šlechticům a dvorským úředníkům, kteří tu dolovali i zlato. Zlaté doly založil v roce 1366 Jindřich z Ciglheimu. V roce 1671 - 1673 postavil Jan Kryštof z Malovic kapli sedmibolestné panny Marie na kraji vsi, nachází se zde hrobka Malovců.

Po první světové válce se zásadně začala měnit i vesnička pod hradem. Roku 1924 byla započata stavba silnice Kámen - Dobrá Voda, jako přípojka silnice státní. Postavil jí soukromý podnikatel z Mladé Boleslavi pan Kriko, za obnos 260 000 Kč. Celkové náklady na stavbu byly 312 000 Kč. V tomtéž roce bylo oznámeno zrušení poštovního úřadu. Po intervenci u poštovního ředitelství zde byl úřad ponechán pod zárukou, že pošta bude mít k dispozici zdarma místnost a topivo. Pošta je v obci dosud. V roce 1925 byl ve vesnici zaveden telefon. O rok později proběhla parcelace pozemků. V roce 1928 byly znovu vysvěceny zvony na hradní zvonici, po tom, co byly poškozeny při jarní větrné bouři. Roku 1929 byla i přes protesty některých občanů realizována elektrifikace obce. Roku 1935 byla rekonstruována kaple panny Marie. V roce 1937 se ve vsi objevil první radiopřijímač. V letech 1939 - 1945 okupovala hrad německá vojenská jednotka.

Z novodobých dějin stojí za zmínku částečná rekonstrukce kostela po roce 1990 a obnovení výuky v místní škole v letech 1990 - 2002.

Demografické údaje