Obec Dolní Lomná leží v údolí říčky Lomná v okrese Frýdek-Místek. Má 933 obyvatel. V Dolní Lomné se každoročně koná mezinárodní folklórní festival Slezské dny.

Hledat firmy v obci Dolní Lomná
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Živé firmy v obci Dolní Lomná 16 firem

OBEC Dolní Lomná - Dolní Lomná č. 164webFotografie u firmy

Obec Dolní Lomná leží v údolí říčky Lomná v okrese Frýdek-Místek. Má 933 obyvatel. V Dolní Lomné se každoročně koná mezinárodní folklórní festival Slezské dny.

POŠTA PARTNER Dolní Lomná - Dolní Lomná č. 164

ZŠ A MŠ Dolní Lomná - Dolní Lomná č. 149Fotografie u firmy

INFINITY CENTRUM s.r.o. - Dolní Lomná č. 26

NOVÁ POLANA - Dolní Lomná č. 0255

HRUŠKA Dolní Lomná-POTRAVINY JESTŘÁBÍ - Dolní Lomná č. 105

ARTEN BOHEMIA s.r.o. - Dolní Lomná č. 1

RESTAURACE KAMENITÝ - Dolní Lomná č. 161

PENSION LOMNÁ - Dolní Lomná č. 70

KULTÁNOVÁ RENATA - Dolní Lomná č. 63

PENZION HELENA - Dolní Lomná č. 251

PENZION RZEHACZEK - Dolní Lomná č. 309

HORSKÁ CHATA KAMENITÝ - Dolní Lomná č. 161

ADVOKÁTI HAVÍŘOV - Dolní Lomná č. 276

HORSKÁ SLUŽBA BESKYDY stanice VELKÝ POLOM - Dolní Lomná č. 540

MAZANKIEVIČ LIBOR-RENOVACE ZA STUDENA - Dolní Lomná č. 181

Historie obce Dolní Lomná celá historie

Historie obce

První písemné listiny o Lomné pocházejí z roku 1596. Do roku 1899 Dolní Lomná a Horní Lomná tvořily jednu společnou obec – Lomnou. Od roku 1900 pak byla Lomná rozdělena na dvě samostatné obce. Obec Dolní Lomná o rozloze 2.704 ha s počtem obyvatel 906 leží v malebném údolí Těšínských Beskyd na pomezí sousedního Polska a Slovenska, je jednou z nejvýchodnější části ČR. Obec Dolní Lomná se nachází v Chráněné krajinné oblasti Beskydy s přísným režimem hospodaření, zástavby, rozvoje rekreace, turistiky a sportu. Z přírodních pozoruhodností je nejvýznamnější přírodní rezervace Mionší o výměře 179 ha.

Je to údolí, kterým protéká průzračně čistá voda říčky Lomné, a které se řadí mezi nejkrásnější údolí Moravskoslezských Beskyd.

Je rozložena v širokém údolí uzavřeném lesnatými stráněmi ze všech stran. Od severu je chráněna širokým hřbetem Kozubové.

Na jižní straně vrcholem Skalky a Velkým Polomem. Obec leží v nejmalebnějším údolí Těšínských Beskyd a je výchozím bodem pro turistické trasy na hřeben Polomu, odkud se dá přejít na Bílý Kříž. Turistické chaty na Velkém Polomu, Slavíči, Kamenitém a Kozubové jsou známými středisky zimní a letní turistiky.

Údolí Lomné se stává vyhledávaným cílem návštěvníků. Je zde řada turistických tras, včetně hlavní hřebenovky Těšínských Beskyd.

Pozoruhodností je prales Mionší, jeden z největších v českých zemích, znovu zpřístupněný od 24.5.2005.

Dopravní obslužnost zajišťuje společnost VEOLIA prostřednictvím autobusové linkové dopravy v dostatečně požadované míře. Jedním z největších zaměstnavatelů jsou Třinecké železárny a.s. Třinec. Další uplatnění naší občané nacházejí u Lesostavby Frýdek Místek, která zajišťuje práce a údržbu v lesních porostech na území obce a okolí. Zaměstnání dále poskytuje i 13 rekreačních středisek, hotelu, penzionů a restaurací, dále 3 obchody, pekárna, holičství, masáže a Česká pošta.

Obec Dolní Lomná má rozlohu 2.704 ha, z toho lesní půda o výměře 2.070 ha, dále pak zemědělská půda činí 453 ha, vodní plochy 18 ha, zastavěné plochy 15 ha a ostatní plochy 147 ha.

Naše obec je spádovou oblastí pověřené obce 1. stupně Jablunkova, dále je průjezdní obcí obce Horní Lomná.

Demografické údaje

Soubory cookies umožňují správné a úplné používání webových stránek

Další informace zobrazíte kliknutím na Informace o cookies.