K historickým památkám patří kaple v Lomech a Kunějově, kostel v Člunku z r. 1787. Dochovaly se i hodnotné objekty lidové architektury, např. cenné usedlosti čp. 61 a 62, selské stavební baroko z r. 1823 a čp. 42 z 1. pol. 19. století.

Hledat firmy v obci Člunek
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Živé firmy v obci Člunek 8 firem

BERAN JIŘÍ-STAVEBNÍ FIRMA - Člunek č. 65webFotografie u firmy

Jsme stabilní společnost, která se vyznačuje kvalitou odvedené práce a spolehlivostí. Naší nejlepší vizitkou je řada staveb a rekonstrukcí, které jsme realizovali a naši spokojení zákazníci, kteří nás dále doporučují.

ČESKÁ POŠTA Člunek - Člunek č. 21

OBEC Člunek - Člunek č. 21Fotografie u firmy

RELAX SRUB KUNĚJOV - Kunějov č. 22, Člunek

COOP JEDNOTA Člunek - Člunek č. 60

PAULÍK RADEK - Lomy č. 83, Člunek

DEJRELLAX s.r.o. - Kunějov č. 187, Člunek

PLÁNKA LUKÁŠ-ELEKTROINSTALACE-HROMOSVODY - Člunek č. 58

Historie obce Člunek celá historie

Člunek je obcí středověkého původu a její historie sahá až do 15 století. Žije zde 470 obyvatel, místními částmi jsou Lomy a Kunějov. V okolí převládají krásné lesy a rybníky. Obec je součástí přírodního parku "Česká Kanada" s historickou úzkokolejnou želeniční tratí a přírodní rezervací "Krvavý a Kačležský rybník". Touto oblastí probíhá značená cykloturistická trasa k rybníku Klikovský, kde je možnost pěkného koupání. Trasa dále pokračuje přes Kaproun na Zvůli.

K zajímavým historickým památkám patří kaple v Lomech a Kunějově, kostel v Člunku z r. 1787. Dochovaly se zde hodnotné objekty lidové architektury, mezi nimiž vynikají cenné usedlosti, např. č.p. 61 a 62, selské stavební baroko z r. 1823 a č.p. 42 z I. pololoviny 19. století.

Demografické údaje

Soubory cookies umožňují správné a úplné používání webových stránek

Další informace zobrazíte kliknutím na Informace o cookies.