Obec Chudeřice se nachází asi 8 km východně od města Chlumec nad Cidlinou, 20 km západně od okresního města Hradce Králové. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1318. V obci žije v současné době asi 260 obyvatel.

Hledat firmy v obci Chudeřice, část obce Chudeřice
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Živé firmy v obci Chudeřice, část obce Chudeřice 7 firem

OBEC Chudeřice - Chudeřice č. 31Fotografie u firmy

MŠ Chudeřice - Chudeřice č. 51

MRAMORIT - Chudeřice č. 63

SWOBI, s.r.o. - Chudeřice č. 70

SPL TOOLS s.r.o. - Chudeřice č. 33

ŠULC JIŘÍ MUDr. - Chudeřice č. 11

SDH Chudeřice - Chudeřice č. 31

Historie obce Chudeřice celá historie

První písemné záznamy o Chudeřicích jsou z roku 1318. Jedná se o zápis do Zemských desek, který provedl Všeslav příjmením z Chudeřic. Název obce vznikl z čeledního jména lidí Chuderových. Chuderové obývali tvrz, o které jsou další záznamy z roku 1386. Záznam je i z období husitských válek z roku 1430.

V 16. století opuštěná tvrz a okolní dvory přešly k pernštejnskému panství chlumeckému, kde Chudeřice setrvaly až do pádu feudalismu. Poté se osada Chudeřice stala součástí obce Káranice, od které se oddělila v roce 1913 a stala se samostatnou obcí.

V roce 1923 byla obec elektrifikována, ve 30. letech postavila obecní školu. Jako jedna z prvních obcí vybudovala vlastní kanalizaci. V 60. letech obecní vodovod, v 70. letech mateřskou školu, víceúčelovou požární nádrž, v 80. letech obecní prodejnu, pohostinství a sál. V 90. letech byla obec plynofikována, elektrické vedení bylo uloženo kabely do země. V roce 2006 bylo zkolaudována čistírna odpadních vod.

Demografické údaje

Soubory cookies umožňují správné a úplné používání webových stránek

Další informace zobrazíte kliknutím na Informace o cookies.