Městys Černá Hora se nachází v okrese Blansko, kraj Jihomoravský. Je situován na jižní okraj Boskovické brázdy, chráněn vrchy Bukovice – 500 m n. m., Ješetín (424 m n. m.) a Pasekou, na jehož ostrohu je situován hrad.

Hledat firmy v obci Černá Hora
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Firmy v obci Černá Hora
Posledně opravené/vložené firmy:zobrazit více

EXPROVER, spol. s r.o. - U Lihovaru 580, Černá HorawebFotografie u firmy

Firma byla založena v roce 1993. Výrobní program je zaměřen pouze na produkci koupelnových otopných těles. S využitím dlouholetých zkušeností a know-how v tomto oboru firma rychle proniká na trhy většiny západoevropských států EU.

BERYL BK, s.r.o. - U Lihovaru 581, Černá Hora

DOPRAVA SILNICE, spol. s r.o. - U Lihovaru 522, Černá HoraFotografie u firmy

Historie obce Černá Hora

Černá Hora leží v kopcovité lesnaté krajině na území boskovické brázdy na rozhraní Českomoravské a Drahanské vrchoviny. V minulosti se zde křižovaly původní obchodní cesty. Jedna vedla z Brna do Čech (cesta Trstenická) a druhá z Tišnova do Blanska. Výstavba obce se soustředila ze tří stran kolem kopce Paseka, už v dávných dobách porostlém jehličnany. Proti okolní výsadbě listnatých dřevin se jevil kopec tmavší,odtud název Černá Hora. První písemná zmínka pochází z r. 1279. Od r. 1390 se poprvé jmenuje městečkem. Kdy získalo znak,není známo, připomíná však vládu pánů Černohorských z Boskovic, jimž Černá Hora náležela v l. 1333-1597. Nejstarší doklad znaku je na pečetích nesoucích letopočet 1556 ve svém obrazu. Od pánského erbu se znak městečka odlišuje písmene N, které leží v patě štítu a vyjadřuje totožnost městečka (Nigromons). Barvy znaku jsou patrně totožné s barvami pánů z Boskovic. Od r. 1848 panství Černá Hora, kraj Brněnský. V latinských textech Nigromons,Czernahora: v německých Czernahora.

MĚSTYS Černá Hora

Sídlo úřadu

nám. Míru 50, Černá Hora, 67921, Černá Hora

Osoby

  • Ing. Luksch Aleš, starosta

Kontakty

1 části obce: