Hledat firmy v obci Bavory
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Živé firmy v obci Bavory 18 firem

TANZBERG MIKULOV, a.s. - Bavory č. 132Fotografie u firmy

DEGUSTARIUM BAVORY s.r.o. - Bavory č. 94

VINAŘSTVÍ A PENSION DRMOLA - Bavory č. 46Fotografie u firmy

PILA BAVORY, spol. s r.o. - Bavory č. 160

OBEC Bavory - Bavory č. 9

PENZION BORY - Bavory č. 28Fotografie u firmy

PALAVÍN, s.r.o. - Bavory č. 7

UBYTOVÁNÍ NA SKLÍPKU - Bavory č. 107

VINAŘSTVÍ KOŘENEK - Bavory č. 57

GALA VINAŘSTVÍ, a.s. - Bavory č. 158

JIRKŮ VÁCLAV-UBYTOVÁNÍ - Bavory č. 100

APARTMÁNY BAVORY s.r.o. - Bavory č. 138

BAGSFORALL s.r.o. - Bavory č. 50

BAVORSKÝ SKLÍPEK - Bavory

BENZINA ORLEN Bavory - Bavory

DEGUSTAČNÍ SALÓN PÁLAVA - Bavory č. 138

VINAŘSTVÍ STOLOVÁ HORA s.r.o. - Bavory č. 138

ANTOS MANUFAKTURA s.r.o. - Bavory č. 160

Historie obce Bavory celá historie

Půvabná vinařská obec na jižní Moravě, ležící 230m nad mořem, s překrásnou přírodní scenérií na úpatí Pavlovských kopců, nacházející se přímo v centru významné lokality "Chráněné krajinné oblasti Pálava", pět kilometrů severně od Mikulova. Tudy, v blízkosti dnešní státní silnice Brno - Vídeň - Mikulov, vedla v minulosti důležitá obchodní cesta.

Pod jihozápadním svahem bájné "Stolové hory" - národní přírodní rezervace "Tabulová", se vyskytuje většina význačných biotopů Pálavy (skály, skalní, drnové a luční stepi i stepní lada) s bohatým zastoupením chráněných druhů rostlin i živočichů. Menší enklávu teplomilné vegetace pak chrání přírodní památka "Anenský vrch".

Starobylá osada na panství mikulovském je vzpomínána již ve 13 století. První doložené písemné prameny se datují k roku 1322 a ves je nazývána Pairdorf. Ovšem ojedinělé archeologické nálezy dokládají přítomnost člověka již z doby kamenné, jiné v severní části obce - sídliště z mladší doby bronzové, nálezy kultury volutové a výskyt četných popelnicových polí.

Zdejší farní kostel Svaté Kateřiny z roku 1742 byl původně postaven jako kaple na místě starší gotické stavby, věž byla přistavěna v roce 1791. Státem chráněné památky na území obce jsou, mimo kostela, také socha Svatého Jana Nepomuckého, boží muka u hřbitova a kaplička u státní silnice Brno-Mikulov.

Obyvatelé Bavor odnepaměti pěstovali ve vinohradech pod Pálavou vinnou révu. Vyrobená, především bílá vína, pak prodávali hostinským v sousedství a obchodníkům. Zemědělský a vinařský ráz si obec uchovává dodnes. Na obecní pečeti Bavor je vyobrazena věž kostela mezi 2 révovými ratolestmi. V současné době zde žije 392 obyvatel.

Vesnice se nachází 5 km od města Mikulov a 40km jižně od jihomoravské metropole Brna, na hlavní trase Brno - Mikulov - Vídeň.

Demografické údaje

Soubory cookies umožňují správné a úplné používání webových stránek

Další informace zobrazíte kliknutím na Informace o cookies.