Nedaleko obce Svinná se nachází objekt lehkého opevnění (známý jako řopík, podle Ředitelství opevňovacích prací), budovaný v roce 1937 (vzor 37) v rámci výstavby stálého opevnění.

Hledat firmy v obci Vranov
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Živé firmy v obci Vranov 1 firma

OBEC Vranov - Vranov č. 4Fotografie u firmy

Historie obce Vranov celá historie

Poprvé byla do historických pramenů zapsána v roce 1231, kdy jej klášter v Oseku prodával klášteru v Kladrubech Následující dvě staletí byla v državě drobných vladyků.

V roce 1542 bylo potvrzeno zapsání Vranova mezi majetky města Stříbra, jemuž náležel až do roku 1848. V době německého osídlení náležela mezi obce tzv. stříbrského ostrůvku s výraznou českou menšinou. V polovině 19. století byl Vranov osadou Sulislavi, ve 20. století do roku 1976 obcí, poté osadou Stříbra a od roku 1992 je opět samostatný. Název znamená, že obec bývala majetkem kohosi jménem Vran, Vraný nebo Vrána. Dnes žije v obci okolo osmdesáti stálých obyvatel. Je zde známé pohostinství a prodejna se smíšeným zbožím. Na sevřené návsi stojí šestiboká kaple s lucernou a zvonem. Vranov je dobře dostupný po železnici (trať Plzeň - Cheb), ale i po silnici, která končí u jezera přehradní nádrže. V létě ožívají břeha přehrady množstvím rekreantů, kteří využívají chat i vybavených kempů včetně dostačujícího občerstvení.

Demografické údaje