Vlachovice byly založeny někdy před rokem 1496 na kolonizačním území novoměstských pánů z Lipé. Samotné jméno obce bylo odvozeno od osobního jména Vlach.

Hledat firmy v obci Vlachovice
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Posledně opravené/vložené firmyzobrazit více

SUŠÍRNA SV. FRANTIŠKA-KVĚTOMLUVA - Vlachovice č. 406web

ČESKÁ POŠTA Vlachovice - Vlachovice č. 50

COOP JEDNOTA Vlachovice - Vlachovice č. 327

Historie obce Vlachovice celá historie

Nejvýznamnější lokalita pohřebiště lidu popelnicových polí na Moravě, evropského významu. Nachází se přibližně 1 km severně od obce v místě zvaném Ďulův kopec. Celkem bylo na pohřebišti zaznamenáno na 407 žárových hrobů z mladší a pozdní doby bronzové, přičemž dle odhadů, je neotevřeno ještě 300 až 400 hrobů.

Při rozsáhlých archeologických výzkumech bylo vykopáno velké množství keramických popelnic, keramiky, bronzové industrie, a dokonce i několik předmětů ze skla a jantaru. Nálezovou zvláštností je objevení rituálních nádob, ojedinělých svými tvary, které nemají obdoby. Spoustu těchto nálezů najdeme mimo jiné v expozici Městského muzea v nedalekých Valašských Kloboukách a několik kousků i ve vitríně na chodbě obecního úřadu ve Vlachovicích, včetně neobvyklé rituální nádoby ve tvaru boty. Ďulův kopec je známý i jako sídelní stanice z období mladší doby kamenné (40 – 30000 let před naším letopočtem). Nalezené byly především kamenné industrie místního původu.

Demografické údaje