Na návrší obce se nachází římskokatolický kostel z 16. století. Stojí uprostřed hřbitova, stojí ochráncům od moru sv. Šebestiánovi, sv. Rochovi a sv. Rozálii.

Hledat firmy v obci Velké Hostěrádky
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Firmy v obci Velké Hostěrádky
Posledně opravené/vložené firmy:zobrazit více

ORYX-CZ, s.r.o. - Velké Hostěrádky č. 213webFotografie u firmy

Firma vyrábí a dodává plastové nádrže a šachty, plastové bazény. Vyrábíme odlučovače tuků a ropných látek. Provádíme vnitřní obklady užitkových vozů N1 pro chladírenské účely.

OBEC Velké Hostěrádky - Velké Hostěrádky č. 66

ČESKÁ POŠTA Velké Hostěrádky - Velké Hostěrádky č. 65

Historie obce Velké Hostěrádky celá historie

Obec Velké Hostěrádky leží v malebném údolí, ze všech stran obklopená lesy v nadmořské výšce 207 m. V současné době má 450 obyvatel. Obec se připomíná již roku 1210, kdy se uvádí v souvislosti se Lvem z Klobouk, který ji odkázal zábrdovickému klášteru v Brně. V polovině 14. století zde již byli vladykové z Hostěhrádek na tvrzi, která stávala na dnes zalesněném kopci směrem k Časkovci, které se dnes říká „Hradisko“. Později ves často měnila majitele. Od 17. století byly Hostěrádky součástí Žďánského panství.

V současné době je v obci celkem asi 200 obytných domů, z toho 160 domů obydleno trvale, 40 chalupáři a dvě bytovky. V obci je několik živnostníků a podnikatelů, kteří poskytují pracovní příležitosti. Nedaleký Žďanický les je rájem houbařů a cyklistů.

OBEC Velké Hostěrádky

Sídlo úřadu

Velké Hostěrádky č. 66, 69174, Velké Hostěrádky

Osoby

  • p. Vávrová Alena, starostka

Kontakty

1 části obce: