Město Velké Hamry, k němuž náleží místní část Bohdalovice, se nachází na severu Čech na jihovýchodním okraji Jizerských hor po obou stranách údolí řeky Kamenice, která jím protéká. Architektonickou dominantu města tvoří kostel sv. Václava z r. 1925.

Hledat firmy v obci Velké Hamry
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Firmy v obci Velké Hamry
Posledně opravené/vložené firmy:zobrazit více

EUROSAUNA-MIČEK PETR - Bohdalovice č. 77, Velké Hamryweb

Vyrábíme a dodáváme sauny, infrasauny a kompletní saunové příslušenství pro Vaše příjemné saunování. Zhotovujeme nejen klasické (typové) sauny, ale též Vám vyrobíme sauny na míru a vybavíme je příslušenstvím dle Vašeho přání.

TRUHLÁŘSTVÍ-MIČEK PETR - Bohdalovice č. 77, Velké HamrywebFotografie u firmy

Truhlářství Miček Vám nabízí truhlářské výrobky vysoké kvality jak z umělých, tak z přírodních materiálů. Vyrábíme originální dřevěný nábytek, který zpříjemní vaši domácnost. V našem sortimentu můžete najít kromě kvalitních postelí také kuchyně.

DRBOHLAV LEOŠ - Bohdalovice č. 64, Velké Hamry

Historie obce Velké Hamry

Částí Velkých Hamrů jsou osady "Hamrska" (Velké Hamry II) a Bohdalovice. Dřívější pojmenování obce Hamersko (Velké Hamry II, jež byly původní obcí a starým střediskem) a název Dolení a Hoření Hamr pocházejí od železných hamrů, které zde stávaly pravděpodobně ve 13. a 14. století. Název Velké Hamry se užívá od roku 1914, kdy byly sloučeny osady Hoření a Dolení Hamr v jednu obec a ta byla v roce 1926 povýšena na městys. V roce 1942 byly k Velkým Hamrům připojeny osady Bohdalovice a Svárov, městem se Velké Hamry staly v roce 1968.

MĚSTO Velké Hamry

Sídlo úřadu

Velké Hamry č. 362, 46845, Velké Hamry

Osoby

  • Ing. Najman Jaroslav, starosta

Kontakty