Hledat firmy v obci Veleň
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Posledně opravené/vložené firmyzobrazit více

IBS-GROUP S.E. - U studánky 283, Veleň

PROFESIONÁLNÍ AUTOKOSMETIKA - Ke mlýnu 8, Veleň

KAPLAN, s.r.o. - Hlavní 248, VeleňwebFotografie u firmy

Firma KAPLAN s.r.o. nabízí dřevomateriály pro truhláře, stavební firmy, tesaře, modeláře, kutily a pro všechny, kteří mají rádi dřevo. U nás mimo jiné naleznete prkna, latě, fošny, palubky, dřevitou vlnu, dřevěné brikety, omítníky, plotovky aj.

Historie obce Veleň celá historie

Obce Veleň a Mírovice vznikly někdy v 10. nebo 11. století, i když první písemné zprávy o osadě Velenci a Veleni jsou z roku 1318. Tento záznam najdeme v Zemských deskách z roku 1396, tab.cur.reg. XXI/207. Vesnici tvořily tři dvorce, tvrz, dva mlýny s rybníky a několik chalup. První záznamy o Mírovicích najdeme v Codexu kapituly Svatovítské, IX – fol. 256 a 25 a z roku 1350. Mírovice tvořil jeden dvorec, mlýn se dvěma rybníky a devět chalup poddaných.

Další období dějin našich obcí je poměrně podrobně popsáno v knize Dr. Justina V. Práška: Dějiny okresu Brandejského z roku 1914, díl III., str. 797 až 808. V textu jsou uvedeny písemné zápisy a prameny ze Zemských desek, Archivu města Prahy apod. Jsou uvedena i data těchto pramenů. Z uvedené publikace je tato kapitola převzata pouze s jazykovými úpravami a doplněna o nejnovější archeologické poznatky o lokalizaci (umístění) vesnice Velenec podle nových zjištění.

Demografické údaje