Město Valtice je s velkým vinařským i turistickým potenciálem a kulturním vyžitím, jako stvořeného pro Vaši návštěvu, či strávení dovolené. V letošním roce budete mít opět možnost ochutnávat místní vína s originálního terroir Valtic.

Hledat firmy v obci Valtice, část obce Valtice
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Živé firmy v obci Valtice, část obce Valtice 144 firem

Rudé armády 938, Valtice

Břeclavská 261, ValticeZavřeno

Mikulovská ul., ValticeZavřeno

Mikulovská 1025, Valticezavřeno

Zámecká 239, ValticeZavřeno

K lesíku 744, ValticeZavřeno

Malá Strana 497, ValticeZavřeno

Kopečná 49, ValticeZavřeno

Česká 647, ValticeZavřeno

Josefská 939, ValticeZavřeno

Rudé armády 305, Valticezavřeno

K lesíku 1096, Valticezavřeno

Pod parkem 13, Valticezavřeno

Kopečná 49, Valticezavřeno

Mikulovská 760, Valticezavřeno

Mikulovská 168, Valticezavřeno

P. Bezruče 1031, ValticeZavřeno

Historie obce Valtice celá historie

Valtice jsou město ležící při hranicích s Rakouskem, proslulé krásným zámkem a vinařstvím. Valtický zámek byl honosným sídlem rakouských i moravských pánů Lichtenštejnů. Byl proslulý nejen svou krásou, ale i uměním. Stačí jen vzpomenout zámecké divadlo, které ve své době co do významu soupeřilo s vídeňskou scénou. Lednicko-valtický areál je jednou z nejvzácnějších perel pokladnice historického a kulturního bohatství České republiky. Od roku 1996 je v seznamu míst Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Valtický zámek, jedna z nejrozsáhlejších světských barokních staveb na Moravě, byl postaven v letech 1643 – 1730. K zámku patří rozsáhlý areál s parkem a řadou romantických staveb z první poloviny 19. stol., jako je Kolonáda zvaná také Reistna, zámeček Belvedere a Dianin chrám (též Rendez-vous).

Valtice a víno. Tyto dva pojmy už stovky let nerozlučně patří k sobě. Proslulá je zejména prestižní výstava vín s názvem Valtické vinné trhy, jíž se účastní návštěvníci z celé republiky. Ve sklepeních zámku najdete Národní salon vín, v dalších prostorách je sídlo Národního vinařského centra a také největšího svazu českých a moravských vinařů – spolku Moravín. Střední vinařská škola a Vinařská akademie Valtice, to jsou dvě instituce, které každoročně připravují pro vinařské řemeslo desítky a stovky studentů a sommelierů. Kde jinde máte k vínu blíž, než právě tady, ve Valticích?

Demografické údaje

Soubory cookies umožňují správné a úplné používání webových stránek

Další informace zobrazíte kliknutím na Informace o cookies.