Tršice jsou obec ležící v okrese Olomouc na svazích Tršické pahorkatiny. Žije zde přibližně 1700 obyvatel. Katastrální území obce má rozlohu 2504 ha.

Hledat firmy v obci Tršice
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Firmy v obci Tršice
Posledně opravené/vložené firmy:zobrazit více

PNEUSERVIS TRŠICE - Tršice č. 257

OBEC Tršice - Tršice č. 50webFotografie u firmy

Tršice jsou obec ležící v okrese Olomouc na svazích Tršické pahorkatiny. Žije zde přibližně 1700 obyvatel. Katastrální území obce má rozlohu 2504 ha.

RATAJ FRANTIŠEK Ing. - Tršice č. 260

Historie obce Tršice celá historie

První věrohodná písemná zpráva o tehdejší vesnici pochází až z druhé poloviny 13.století, což je vzhledem k stáří mnohých středomoravských sídlišť doba relativně mladá a právem proto můžeme předpokládat, že počátky Tršic sahají před rok 1282, kdy je vesnice poprve zmíněna v historických pramenech.

Z analogického vývoje v sousedství můžeme vyslovit domněnku, že výše položená zvlněná oblast Tršické pahorkatiny byla patrně trvale osídlena později než sousední Hornomoravský úval.

O starobylosti osady vypovídají dva nepřímé důkazy. Prvním je půdorys takzvané okrouhlice, charakteristický pro vesnice staršího založení. Druhým dokladem je patronymické místní jméno Tršice, vzniklé příponou -ice k osobnímu jménu Trch či Trš (od Trpimír, Trpen, Trpíč apod.). Podle tohoto výkladu by Tršice byly osadou, v níž žili lidé Trchovi či Tršovi.

V roce 1526 byly Tršice povýšeny na městečko.

OBEC Tršice

Tršice č. 50, 78357, Tršice

Osoby

  • p. Kováček Pavel, starosta

Kontakty