Hledat firmy v obci Třebestovice
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Posledně opravené/vložené firmyzobrazit více

DOMY PRAHA s.r.o. - Tovární 339, TřebestovicewebFotografie u firmy

Ubytovny jsou vhodné pro jednotlivce, studenty, turisty i zaměstnance firem. Svojí polohou a vybaveností se mohou využít pro krátkodobé nebo dlouhodobé ubytování.

BOHEMIA-PARKET s.r.o. - Na samotě 383, Třebestovice

PRIMATRUCK s.r.o. - Železniční 281, TřebestovicewebFotografie u firmy

Primatruck, s.r.o. nabízí řadu služeb pro nákladní auta, mezi něž patří prodej vozidel, výkup vozidela pronájem vozidel. Kromě toho mezi naše činnosti patří odtahová služba, parkování a servis nákladníchvozidel.

Historie obce Třebestovice celá historie

Ves patří k nejstarším na Poděbradsku. Poděbradský zámek měl v Třebestovicích dva domy - č. 1 Hudečkovo (bývalá myslivna - fořtovna) a č. 19 „Na lukách“, kde bydlel královský luční (Vicherovna). Celé Třebestovice byly usídleny u tvrze (tj. u mlýna) a domy byly stavěny směrem do kopečka ke dráze. Dříve se lesy táhly až k mlýnské strouze. Třebestovice byla chudá malá vesnička stojící na pokraji lesa.

První zmínka o obci byla v roce 993 v základní listině knížete Boleslava II., který spolu se svatým Vojtěchem darovali vsi Třebestovice u Sadské a Mračenice s okolím nově založenému klášteru benediktinskému v Břevnově u Prahy.

V majetku kláštera byly Třebestovice až do vypuknutí husitských válek. Roku 1328 byly králem Janem Lucemburským, spolu s ostatními vesnicemi v župě Poděbradské, osvobozeny od různých služebností, jež se bezplatně vymáhaly.

V roce 1442 daroval Jiří z Kunštátu a Poděbrad Benešovi, mlynáři z Poříčan tvrz, kterou dal klášter vystavět a pronajímal ji drobným šlechticům, aby ji přestavěl na mlýn. Na budování mlýnského náhonu se podílel i český rybníkář Jakub Krčín z Jelčan, který v té době bydlel v Kouřimi. Dílo, jež přivádělo vodu do Třebestovic a Sadské, bylo opravdu mistrné, bohužel bylo narušeno výstavbou dálnice a sídliště v Poříčanech.

Demografické údaje