Hledat firmy v obci Svojetice
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Firmy v obci Svojetice
Posledně opravené/vložené firmy:zobrazit více

MARKUL CONTROLS-MĚŘÍCÍ A REGULAČNÍ TECHNIKA - Na Kopci 201, SvojeticewebFotografie u firmy

MARKUL CONTROLS s.r.o.: zajišťujeme montáže, servisní služby i havarijní opravy. Všechny větší instalatérské, plynařské a topenářské práce jsme schopni pokrýt od návrhu projektu až po kompletní realizaci.

AGROGARDEN ZAHRADNICKÉ SLUŽBY - V Zahradách 490, Svojetice

OBEC Svojetice - Na Kopci 14, SvojeticeFotografie u firmy

Historie obce Svojetice celá historie

Naše oblast leží při okraji nejstaršího sídelního území, hustě obývaného již od pravěku, zabírajícího dolní Povltaví, Slánsko, Poohří, celé střední Polabí, v našem okolí pak na jihu ohraničeného Sázavou, na východě Železnými horami. Již od 10.století je zřejmé, že právě mezi dnešními Říčany a Kostelcem nad Černými lesy se rozkládal prokazatelně ještě ve 13. a 14. století široký pás lesů, tvořivších tady kmenovou hranici mezi územím českých Přemyslovců a v 10. století ještě mocným kmenem Zličanů (Kouřim).

Osídlení na katastrech naších obcí vznikalo tedy na mýtinách, vykácených v těchto lesích, které je dodnes ze všech stran obklopují.

Jméno „Svojetice“ poprvé uváděné až roku 1407 nepatří, bohužel, k žádnému užšímu typu; skupina názvů na „-ice“, odvozených ze starých osobních jmen (zde Svojata, doložené roku 1177) tvoří sice celou třetinu názvu jmenovaných písemně od roku 1150, avšak je běžné i po polovině 12. století. Někteří badatelé však zdůrazňují velké stáří této skupiny, takže současný vznik s výše uvedenými názvy (od 10. do 12.století) není vyloučen.

Podobně je tomu se Srbínem (zmíněn až roku 1543), do 17.století vždy ovšem krátce „Srbin“ – jen nejistě zařaditelným k typu, datovatelnému zřejmě až do druhé poloviny 12.století (v okolí např. Přistoupim, Vidim, Radim, Kouřim) málokdy se však vyskytujícímu po polovině 13.století.

OBEC Svojetice

Na Kopci 14, Svojetice, 25162, Mukařov

Osoby

  • p. Dubská Ivana, starostka

Kontakty

1 části obce: