Název obce pochází pravděpodobně ze staročeského křestního jména "Sudislav", které se krátce vyslovovalo "Sudek" a po něm dostala ves jméno "Sudkov".

Hledat firmy v obci Sudkov
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Živé firmy v obci Sudkov 18 firem

POŠTA PARTNER Sudkov - Sudkov č. 96

JILMA - Sudkov č. 14

MORAVOLEN TRADE a.s. - Sudkov č. 293

ZŠ A MŠ Sudkov - Sudkov č. 176Fotografie u firmy

ZŠ A MŠ Sudkov - Sudkov č. 265

INDRA ZDENĚK - Sudkov č. 308

PODOBA RUDOLF - Sudkov č. 306

NORMALIE CZECH s.r.o. - Sudkov č. 117

STAVEBNINY SUDKOV - Sudkov č. 306

OBEC Sudkov - Sudkov č. 96Fotografie u firmy

ŠOTOLA JIŘÍ - Sudkov č. 118

HOSTINEC U ADÉLY - Sudkov č. 93

FTV PRODUCTION - Sudkov č. 20

LUGAFO s.r.o. - Sudkov č. 306

ČESKÝ KYNOLOGICKÝ SVAZ Sudkov - Sudkov

MARQYS s.r.o. - Sudkov č. 296

DAJČAR PETR - Sudkov č. 2

COOP Sudkov - Sudkov č. 272

Historie obce Sudkov celá historie

První osídlenci přišli do našeho kraje pravděpodobně po roce 1207 při kolonizaci severní Moravy. První písemná zpráva je v zemských deskách z roku 1353, kdy manželka pána ze Sovince Anna darovala půlku obce Sudkova svému synovi. Páni ze Sovince byli tedy prvními držiteli obce. Ti ji prodali v roce 1373 mírovskému hejtmanovi.

Název obce pochází pravděpodobně ze staročeského křestního jména "Sudislav", které se krátce vyslovovalo "Sudek" a po něm dostala ves jméno "Sudkov".

Ve 14. A 15. Století patřila obec pánům ze Šumvaldu. V letech 1468 - 1471 v těžkých bojích o korunu království českého mezi králem Jiřím z Poděbrad a uherským králem Matyášem byla severní Morava vypleněna vojsky maďarskými i německými. Tenkrát bylo zničeno Brníčko i hrad patřící pánům Tunklům a obě tvrze v sousední obci Kolšově. Do roku 1480 byl držitelem Sudkova pan Markvart ze Zvole, který obec prodal Jiřímu Tunklovi - pánu na Brníčku - kvůli rybníku. V té době se táhly rybníky od Klášterce až po Úsov. Také mezi Postřelmovem a Zábřehem ležela zaniklá obec Závořice s rybníkem kolem 100 hektarů. Od roku 1490 byla obec součástí velkého zábřežského panství. Poslední český držitel panství a tudíž i obce Sudkova byl Ladislav Velen ze Žerotína (1589 - 1621). Po bitvě na Bílé hoře byla jeho čtyři panství zabavena a roku 1622 dána téměř zdarma císařskému komisaři Karlu z Lichtenštejna.

Demografické údaje