Vznik obce nelze přesně určit, avšak podle staré pověsti založil obec kníže Soběslav, který se po zbavení trůnu počátkem 11. století uchýlil do zdejší krajiny a v místě, kde stojí dům čp. 9, vystavěl svůj pevný hrad.

Hledat firmy v obci Soběslavice
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Firmy v obci Soběslavice
Živé firmy - počet: 5, obec Soběslavice

AGRO RUBÍN a.s. - Soběslavice č. ul.

B.R.D. s.r.o. - Soběslavice č. 20

FARMA RYS - Soběslavice č. 6web

KOREŇ ELEKTRO spol. s r.o. - Soběslavice č. 22

OBEC Soběslavice - Soběslavice č. 50Fotografie u firmy

Posledně opravené/vložené firmy:zobrazit více

KOREŇ ELEKTRO spol. s r.o. - Soběslavice č. 22

FARMA RYS - Soběslavice č. 6web

OBEC Soběslavice - Soběslavice č. 50Fotografie u firmy

Historie obce Soběslavice celá historie

Obec Soběslavice leží na jihovýchodním okraji libereckého okresu v poměrně hustě osídleném okolí Pěnčínska. Svou samostatnost obnovila k 1. 9. 1990, když se oddělila od Pěnčína, jehož součástí byla od roku 1980. Obec je členem Euroregionu Nisa a mikroregionu Jizera.

Vznik obce nelze přesně určit, avšak podle staré pověsti založil obec kníže Soběslav, který se po zbavení trůnu počátkem 11.století uchýlil do zdejší krajiny a v místě, kde stojí dům č.9, vystavěl svůj pevný hrad.Kolem roku 1109 byla osídlována západní strana rokliny, od druhé poloviny 14. stol. i strana východní. Stály tu dřevěné domy pokryté došky a šindelem.

K obci Soběslavice patří osada Stráňov, která dostala své jméno od jednoho z vůdců sirotků a táboritů, kteří se po prohrané bitvě u Lipan roku 1434 v této končině ukryli. Na místě zvaném Zlatý stůl stával obětní stan sirotků.

Osady Padařavice, Klůčky a Kordovka patří také k obci Soběslavice, dříve bývaly součástí svijanského panství. Své jméno získaly od kněze Padařova, kterého měl při sobě Vlastibor a který žil ve zdejších lesích kolem roku 1120 jako poustevník.

OBEC Soběslavice

Soběslavice č. 50, 46345, Pěnčín u Liberce

Osoby

  • ,

Kontakty