První písemná zmínka o obci pochází z r. 1349, kdy na českém trůně seděl král a pozdější císař Karel IV.. V nejstarších pramenech se ves nazývá Malá Senice (v latinském záznamu z r. 1348 "in Parvo Senicz"), v českých zápisech v letech 1460 až 1905.

Hledat firmy v obci Senička
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Živé firmy v obci Senička 8 firem

VRATA-BRÁNY-AXMANN JAROSLAV - Senička č. 115webFotografie u firmy

Zabýváme se výrobou samonosných bran, teleskopických, dvoukřídlých, skládacích, vstupních branek, plotových dilců. Dodáváme i brány větších rozměrů pro firmy, automatické závory, garážová vrata, sekční, rolovací, předokenní rolety..

OBEC Senička - Senička č. 32Fotografie u firmy

HRUŠKA Senička - Senička č. 30

POPELKA LUBOMÍR - Senička č. 40

POPELKA SERVIS s.r.o. - Senička č. 40

ČESKÝ KYNOLOGICKÝ SVAZ Senička - Senička

AUTOŠKOLA SENIČKA - Senička č. 104

OPLETAL IVO - Senička č. 54

Historie obce Senička celá historie

Obec Senička leží na samém okraji úrodné Hané v předhůří Drahanské vrchoviny, západně od Olomouce. Náleží k vesnicím, kde je doloženo starobylé osídlení už od pravěku. První písemná zmínka o obci je z roku 1348. V obci žije 349 obyvatel, z tohoto počtu podnikají 4% občanů. Jedná se o malé a střední podnikání.

V obci jsou dobrovolné organizace - SDH, Český kynologický svaz, Junák, které pořádají různé společenské a sportovní akce.

Obec Senička je členem sdružení obcí mikroregionu Litovelsko, mikroregionu Kosířsko, Spolku přátel vesnice a malého města, členem Sdružení obcí střední Moravy, Sdružení Haná a členem Svazu měst a obcí České Republiky.

Demografické údaje

Soubory cookies umožňují správné a úplné používání webových stránek

Další informace zobrazíte kliknutím na Informace o cookies.