Město Rovensko pod Troskami leží jihovýchodně od Turnova ve směru na Jičín, západně od Lomnice nad Popelkou. Nachází se na soutoku potoků Veselky a Václavky v malebné oblasti Českého ráje.

Hledat firmy v obci Rovensko pod Troskami
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Firmy v obci Rovensko pod Troskami
Posledně opravené/vložené firmy:zobrazit více

STÁTNÍ HRAD TROSKY - Rovensko pod Troskami

KOLÁŘ MIROSLAV-AUTODOPRAVA, ZEMNÍ PRÁCE - náměstí prof. Drahoňovského 1, Rovensko pod Troskamiweb

Provádíme zemní práce - základy pro rodinné domy, terénní úpravy, příjezdové komunikace, zámkové dlažby, vodovodní, kanalizační a elektro přípojky, montáže biologických septiků a jímek, demolice, vyhrnování sněhu.

HVACR TECHNOLOGY-VZDUCHOTECHNIKA s.r.o. - Jiráskova 119, Rovensko pod Troskami

Historie obce Rovensko pod Troskami celá historie

Město Rovensko pod Troskami leží na soutoků dvou potoků Veselky a Václavky. První zmínky o Rovensku jsou z roku 1371. V části městečka na Týně stojí kostel sv. Václava a historická dřevěná zvonice s obrácenými zvony. V Rovensku pod Troskami se narodil Václav Karel Holan Rovenský (1664-1718) kantor, kapelmistr vyšehradský a skladatel duchovní hudby. Jeho nejvýznamnějším dílem je "Pašije" a kancionál "Kaple královská". Za krále českého císaře římského Karla IV se započalo v Rovensku p. Tr. s broušením drahých kamenů a českých granátů. Naše městečko návštívilo mnoho slavných osobností, jedním z nich byl v roce 1891 i Svatopluk Čech. Z novější historie připomeneme jen rok 1943, kdy hrozil Rovensku p. Tr. osud Lidic a Ležáku. Jen díky oběti nejvyšší výsadkářů Lubomíra Jasínka a Františka Závorky, kteří se skrývali na místní plovárně bylo naše městečko zachráněno.

MĚSTO Rovensko pod Troskami

náměstí prof. Drahoňovského 1, Rovensko pod Troskami, 51263, Rovensko pod Troskami

Osoby

  • p. Bláhová Jiřina, starostka

Kontakty