Rekreační areál leží skoro uprostřed města Raspenavy, mezi házenkářským a fotbalovým hřištěm. Tento areál nabízí ubytování v hotelu, v ubytovně nebo ve dvou chatkách pro osm osob a v sedmi chatkách pro čtyři osoby.

Hledat firmy v obci Raspenava
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Firmy v obci Raspenava
Posledně opravené/vložené firmy:zobrazit více

FIRMA VRŠŤALA s.r.o. - Raspenava č. 435

FARMA PEKLO s.r.o. - Peklo 402, Raspenava

JAM GROUP s.r.o. - Luční 706, Raspenava

Historie obce Raspenava celá historie

Přesné datum založení obce je neznámé, první zmínka o ní však je z roku 1343 a první osadníci pocházeli patrně z Lužice. Původní obec se rozkládala pouze na levém břehu Smědé a snad pro odlišení od sousedních obcí na břehu pravém nesla jméno Wildenau (Divoká niva). Těmito obcemi byly Luh (Mildenau – mírná niva) a Lužec (Mildeneichen – nivička). Společně s osadou Peklo, která nesla od roku 1784 úřední název Karolinino Údolí (Karolinthal) na počest manželky majitele panství Karoliny J. Clam-Gallasové, byly tyto obce roku 1962 spojeny v město Raspenava.

Obec měla původně zemědělský charakter, později se zde rozvinul také průmysl zpracování nerostných surovin. Od roku 1512 stál na soutoku Smědé a Sloupského potoka hamr a také železárna zpracovávající místní i dováženou rudu. Na Vápenném vrchu byla také vápenka.

7.srpna 2010 byla velká část obce zasažena a ochromena bleskovými povodněmi, kdy se při nich rozvodnila řeka Smědá společně se Sloupským potokem.

MĚSTO Raspenava

Sídlo úřadu

Fučíkova 421, Raspenava, 46401, Frýdlant v Čechách

Osoby

  • p. Lžičař Pavel, starosta

Kontakty

1 části obce: