Hledat firmy v obci Radimovice u Tábora
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Firmy v obci Radimovice u Tábora
Živé firmy - počet: 2, obec Radimovice u Tábora

JEZDECKÝ KLUB Radimovice u Tábora z.s. - Radimovice u Tábora č. 28

OBEC Radimovice u Tábora - Radimovice u Tábora č. 18

Posledně opravené/vložené firmy:zobrazit více

OBEC Radimovice u Tábora - Radimovice u Tábora č. 18

JEZDECKÝ KLUB Radimovice u Tábora z.s. - Radimovice u Tábora č. 28

Historie obce Radimovice u Tábora celá historie

První písemná zmínka je z roku 1219, kdy je připomínán jistý Ludéř z Radimovic. V době husitských válek se Radimovice dostaly do majetku Táborské obce a v ní setrvaly delší čas.V nové době byly Radimovice osadou obce Klokoty a od roku 1880 do roku 1921 pod názvem Táborské Radimovice osadou obce Náchod. Pak se postupně staly osadou obcí Nasavrky a Radkov. Od roku 1991 jsou samostatnou obcí.

Nejvíce obyvatel měla obec na začátku minulého století - 132 osob. Dnes jich tu je zhruba polovina.

V Radimovicích u Tábora stávala kdysi tvrz, která byla při jižním okraji vsi. O jejích dějinách nejsou spolehliví zprávy, stejně tak se přesně neví jak vypadala. Pravděpodobně byla vystavena ve 14. století a zanikla po roce 1420. Na tvrzišti byl v roce 1905 proveden částečný průzkum. Byl nalezen kus železné rukavice, rukověť klíče s gotickou ozdobou a úlomek nože pocházejícího z 15.století.

Podle staré pověsti je v rybníku Podedvorný pochován zvon, který pochází z bývalé staré tvrze. Je prý ulit z té nejlepší zvonoviny, na jeho těle jsou citáty z bible a jeho zvuk je andělský. Za staletí, co dříme na dně rybníka, se ho nepodařilo nikomu vyzvednout, ani na okamžik spatřit. Jeho čas prý nadejde, až nastane Soudný den. Tehdy se voda rozestoupí, zvon z ní vyletí nad krajinu a jásavě přivítá čas, kdy nehodní odejdou na věčné trápení, vyvolení na věčnou blaženost.

OBEC Radimovice u Tábora

Radimovice u Tábora č. 18, 39131, Dražice

Osoby

  • p. Matyš Pavel, starosta

Kontakty

1 části obce: