Hledat firmy v obci Polom
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Firmy v obci Polom
Živé firmy - počet: 1, obec Polom

OBEC Polom - Polom č. 34

Posledně opravené/vložené firmy:zobrazit více

OBEC Polom - Polom č. 34

Historie obce Polom celá historie

Obec Polom leží v jihovýchodní části okresu Rychnov nad Kněžnou na hranici s okresem Ústí nad Orlicí na rozhraní kraje Hradeckého a Pardubického.

Správně patří do spádové oblasti města, s pověřeným úřadem III.stupně Rychnov nad Kněžnou. V blízké vzdálenosti se nacházejí i další významné sídelní jednotky -Potštejn, Doudleby a Kostelec nad Orlicí. V Pardubickém kraji pak města Brandýs n.O a Choceň. Tato sídla plní spolu se sousední obcí Lhoty u Potštejna hlavní roli pří zajištění základního i vyššího občanského vybavení pro obyvatele Polomi a rozšiřují pro ně nabídku pracovních příležitostí.

Obec si z hospodářského hlediska dosud zachovala zemědělský charakter. Dopravní obsluh u obce Polom zajišťuje pouze silniční doprava, leží jihozápadně od trasy silnice 1/14 Rychnov n. Kn. -Potštejn -Ústí nad Orlicí , východně od silnice 11/316 Kostelec n. O .-Svídnice -Běstovice a severně od silnice II / 312 Žamberk - České Libchavy-Choceň. Na tyto komunikace je obec napojena silnicí Chleny - Lhoty u Potštejna -Velká Skrovnice a Nové Litice -Proruby -Polom. Nejbližší železniční stanice je na trati 021 Týniště n.O. -Hanušovice v Potštejně nebo Sopotnici.

Územím probíhají dvě značené turistické trasy:

• žlutá vede ze Sopotnice přes Černý les, Polom, Proruby do Potštejna

• zelená vychází z Potštejna přes Homolku, Modlivý důl, Polom, Hájek dále jižním směrem Jiskrovým údolím až do Brandýsa nad Orlicí.

V okolí obce je zachováno kvalitní přírodní prostředí, severně od Polomi podél toku Divoké Orlice probíhá Přírodní park Orlice a území obce sousedí s přírodní rezervací Modlivý důl.

OBEC Polom

Sídlo úřadu

Polom č. 34, 51741, Kostelec nad Orlicí

Osoby

  • Ing. Šalda Josef, starosta

Kontakty

1 části obce:
1 ulice: