Hledat firmy v obci Pohoří
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Živé firmy v obci Pohoří 19 firem

ZEMNÍ PRÁCE PODORLICKO - Pohoří č. 47

ZŠ Pohoří - Pohoří č. 96Fotografie u firmy

VOR spol. s r.o. - Pohoří č. 222

ŠTĚPÁN JIŘÍ - Pohoří č. 213

DŘEVĚNÉ HRAČKY JIRSA - Pohoří č. 134

MK-STAVBY - Pohoří č. 231

OBEC Pohoří - Pohoří č. 186

TOMÁŠ LEOŠ-AUTODÍLNA - Pohoří č. 18

DREPO CZ s.r.o. - Pohoří č. 20

POHOSTINSTVÍ U JEDNIČKY - Pohoří č. 1

KLIKNUAMAM.CZ - Pohoří č. 137

ŠOLC JAN - Pohoří č. 30

CESKE-FORMICKY.CZ - Pohoří č. 91

MŠ Pohoří - Pohoří č. 76

GOIS s.r.o. - Pohoří č. 3

ROUSEK MICHAL-KAMENNÉ ZDI - Pohoří č. 19

PEKASS a.s. - Pohoří č. 18

NÁPOJE POHOŘÍ - Pohoří č. 73

VEGA TEAM - Pohoří č. 206

Historie obce Pohoří celá historie

V dnešní obci je evidováno 212 popisných čísel a žije zde 603 obyvatel. Na ploše 637 ha je vybudovaná kompletní infrastruktura, která slouží všem občanům - zpevněné komunikace po celé obci, nová telefonní síť, veřejné osvětlení, obecní rozhlas, vodovod a kanalizace s čistírnou odpadních vod. Na konci roku 2003 byla obec plynofikována. V obci funguje mateřská škola, základní škola (1. - 5. třída) , tělocvična, pohostinství, obchod (potraviny) a v létě i přírodní areál. V obci je dále nově opravený kostel sv. Jana Křtitele, hřbitov, hasičská zbrojnice, a hřiště na fotbal, tenis a volejbal. Funguje zde několik spolků - Klub přátel Pohoří, Sbor dobrovolných hasičů, Klub českých turistů a od roku 2003 TJ Pohoří - malý fotbal. Obcí protéká potok Zlatý Crk, jehož koryto bylo (včetně tří rybníků, kterými protéká) po ničivé povodni v červenci 1998 kompletně vyčištěno a zrekonstruováno. Naše vesnice je s okolím propojena veřejnou hromadnou dopravou jak autobusovou (prochází středem obce), tak vlakovou (železnice prochází okrajem obce). Abyste se ale do naší obce dostali, musíte vědět, kde vlastně Pohoří leží vzhledem k ČR, pod tímto odkazem najdete detailnější mapku s okolím obce a nakonec zde je schematická mapa obce.

Pošta v obci není, využíváme služeb pošty v Dobrušce (PSČ 518 01). To nám ale vůbec nevadí - máme "vlastní poštu". Pošlete svým přátelům nebo známým pohlednici Pohoří! Nejbližší zdravotnické zařízení je Opočenská nemocniční, a.s. (nemocnice v Opočně). Nejbližší kino je v Dobrušce. Aktuální program najdete zde. Pokrytí sítěmi GSM Oskar, Eurotel a T-Mobile a je kvalitní. V obci je dostatek signálu pro bezdrátový Internet. Máte-li zájem se připojit, stačí kontaktovat správce serveru Pohoří.

Každoročně do Pohoří přilétají čápi. Čáp bílý zde má již trvalé hnízdiště. Každý rok vyvedou 1 - 2 potomky. Pestrou stravu nalézají na nedalekých lukách. Jsme rádi, že můžeme alespoň malou částí přispět k udržení Čápa bílého v naší přírodě. Za obcí se rozléhá na ploše téměř 80 ha přírodní rezervace Zbytka.

Demografické údaje