Hledat firmy v obci Petrov
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Firmy v obci Petrov
Posledně opravené/vložené firmy:zobrazit více

OVOCNÝ LIHOVAR PETROV s.r.o. - Petrov č. 21

TOMYCAR s.r.o. - Ve Vilách 107, Chlomek, Petrov

ANDRES JAROSLAV-ZEMNÍ PRÁCE - Lesní 623, Chlomek, Petrov

Historie obce Petrov celá historie

Petrov byl založen mnichy Ostrovského kláštera patrně ve 13. století. První písemná zmínka o vesnici je z roku 1310 a pochází od papeže Klimenta V. Ten potvrzoval bullou Ostrovskému klášteru jeho majetek. Po husitských válkách Petrov přešel z majetku Ostrovského kláštera do světských rukou a několikrát změnil během dvou staletí své majitele.

V roce 1585 jej koupil s okolními vesnicemi Vilém z Rožmberka a v roce 1590 se Petrov dostal do rukou známého alchymisty Edwarda Kelleyho. Ale opět měnil své majitele až do roku 1731 kdy se dostal do majetku pražských arcibiskupů. Od roku 1868 tvoří samostatný katastr s vlastní samosprávou. Jádro obce tvoří kruhová náves s rybníkem a starými lipami. Petrov se vyvíjel od svého založení jako vesnice zemědělského charakteru. V 19. století se tu po domácnostech vyráběla také březová košťata, která vykupovali faktoři a ti je vyváželi i do zahraničí. O zemědělském charakteru vesnice svědčí i řada staveb živočišné výroby z let 1960 - 1970. Na území obce je doložena středověká těžba zlata. Ve východní části katastru se zlato těžilo až do roku 1968.

V současné době má obec Petrov okolo 330 obyvatel, kteří mají k dispozici přes 260 domů trvalého bydlení.Vybavení obce: pošta, prodejna potravin,dvě restaurace, autobusová linka 444 pražské integrované dopravy.

OBEC Petrov

Sídlo úřadu

Hlavní 30, Petrov, 25281, Petrov u Prahy

Osoby

  • p. Menclová Pavlína, starostka

Kontakty