Hledat firmy v obci Pazderna
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Živé firmy v obci Pazderna 7 firem

INTRUTES s.r.o. - Pazderna č. 52webFotografie u firmy

INTRUTES s.r.o.: jsme profesionální stavební firma z Pazderny, okres Frýdek-Místek s mnohaletou praxí, na trhu jsme od roku 2007. Nabízíme vám práce v oborech: pokrývačské, klempířské, tesařské a zednické práce.

PILA PAZDERNA BKW - Pazderna č. 76web

Firma poskytuje komplexní servis v oblasti dřeva. Nabízíme: nákup a prodej kulatiny, vánočních stromků, kulatiny nastojato, pořez dřevní hmoty, impregnace, sušení, hoblování řeziva a výroba štípaného palivového dříví, broušení pil.

OBEC Pazderna - Pazderna č. 65

VRUBEL DOMINIK - Pazderna č. 19

POTIORA JIŘÍ - Pazderna č. 28

Z.K.INTERIÉRY s.r.o. - Pazderna č. 68

AK-NĚMEC JIŘÍ JUDr. - Pazderna č. 51

Historie obce Pazderna celá historie

Obec Pazderna leží v okrese Frýdek-Místek, 2 km od Žermanické přehrady. První zmínka o obci Pazderna pochází z roku 1573, kdy byla součástí frýdeckého panství. Tehdy měla obec 14 usedlostí. Vznikla nepříliš dlouho před sepsáním urbáře, jak ostatně prozrazuje i sám jeho text, že se nedávno tato ves vystavěla. Lze tedy říci, že Pazderna vznikla patrně na počátku 70-let 16. století.

V obci stojí od roku 1871 zděná kaple, která je zasvěcena sv. Janu Nepomuckému. V roce 1907 byla v obci dostavěna nová škola, ve které se vyučovalo do roku 1973. Tato budova byla v roce 1994 zrekonstruována. Zájemcům o kulturní a společenské akce nabízí velmi příjemné prostředí s možností využití domácí kuchyně. Rovněž se zde nachází místní knihovna a od roku 1999 v této bývalé škole sídlí obecní úřad.

Nadmořská výška obce je 316 m a její rozloha 321 ha.

Demografické údaje