Dne 2. 6. 2013 obec Jedlová pořádá koncert chlapeckého sboru BONI PUERI v kostele Navštívení Panny Marie - Horní Jedlová. Dne 15. 6. 2013 se v areálu fotbalového hřiště Jedlová koná koncert skupiny KATAPULT.

Hledat firmy v obci Jedlová
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Historie obce Jedlová celá historie

Obec Jedlová vznikla ze tří místních částí,které navzájem splynuly.Jméno obec dostala podle ztepilých jedlí,které obec obklopovaly.Rozkládá se v délce 6 km podél Zlatého potoka,jihovýchodně od Poličky s nadmořskou výškou 599 m n.m.,o rozloze 2 304 ha. Obec byla založena za vlády krále Přemysla Otakara II.(1253-1278) jako pohraniční ves na českomoravském pomezí. V současné době má obec 1024 trvale žijících obyvatel,274 trvale obydlených domů,75 rekreačních chalup a 13 chat.Obcí prochází silnice II.třídy č.362.

Mezi kulturní památky je zařazen farní kostel Navštívení Panny Marie jako raně gotická stavba z konce 13.století se zvonicí a přilehlým hřbitovem,který je chráněn kamennou zdí. Se jménem obce je spojena historie minerálních lázní Balda či Zlatá studně,ležících v katastrálním území Jedlová,v nadmořské výšce 654 m n.m.Lázeňské objekty dnes již neexistují.Dochovala se jen kaplička,myslivna a studně s pramenem vody,u kterého byl postaven kiosek s občerstvením pro letní návštěvníky,kteří vyhledávají neporušenou,čistou lesní krajinu a místa,jejichž minulost má nám i dnes co říci.

V blízkosti obce se nachází několik rybníků.

Okolí Jedlové láká k procházkám,pohybu na čerstvém vzduchu v zachovalé přírodě.

Zajímavosti:

- gotický kostel Navštívení Panny Marie se zvonicí,galerie Jedlová

Vybavenost obce:

- hostinec U Kunstů,U Dušků,Vinotéka u Dostálů,bistro U Marušky,pošta,zdravotní středisko,prodejny smíšeného zboží,autoopravny,kadeřnictví,opravna jízdních kol,

Ubytování:

hotel Zlatý potok

Autobusové spojení:

Polička-Svojanov-Brno

Volný čas:

fotbalové hřiště,tenisové kurty,cyklostezka č. 4019.

Demografické údaje

Soubory cookies umožňují správné a úplné používání webových stránek

Další informace zobrazíte kliknutím na Informace o cookies.