Obec Tetov byla založena v r. 1791 Janem Oktaviánem Kinským z panství Chlumec nad Cidlinou. Jméno obce je odvozeno od jmen majitelů panství. Obec byla ve svazku politické obce Kundratice.

Hledat firmy v obci Tetov
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Firmy v obci Tetov
Živé firmy - počet: 2, obec Tetov

OBEC Tetov - Tetov č. 22Fotografie u firmy

RAPAP s.r.o. - Tetov č. 50

Posledně opravené/vložené firmy:zobrazit více

RAPAP s.r.o. - Tetov č. 50

OBEC Tetov - Tetov č. 22Fotografie u firmy

Historie obce Tetov celá historie

Obec Tetov byla založena v r. 1791 Janem Oktaviánem Kinským z panství Chlumec nad Cidlinou. Jméno obce je odvozeno od jmen majitelů panství. Obec byla ve svazku politické obce Kundratice, jehož úřad se staral o záležitosti obce Tetova a teprve v roce 1937 bylo obci povoleno rozloučení. Obec spadala k okresnímu hejtmanství Nový Bydžov, soudní okres Chlumec n. C.

K okresu Přelouč byla obec připojena až v r. 1949, později spadala pod okres Pardubice. Svoji činnost si udržela až do 31.3.1984, kdy byla politickým rozhodnutím sloučena pod MNV Kladruby nad Labem.

Po pádu totalitní moci a po obecním referendu byl ustanoven místním Občanským fórem místní Obecní úřad, který se plně uvedl v život po prvních svobodných volbách v r. 1990. V obci došlo za posledních 15 let k velkým investičním akcím. V obci byla postavena digitální telefonní ústředna pro mnoho obcí v tomto regionu. Byl vybudován veřejný vodovod po celé obci s mimořádně kvalitní vodou. Byla provedena plynofikace Tetova. Obec není zadlužena. V současné době se připravuje projekt pro veřejnou kanalizaci obce. Územní plán byl vypracován, schválen a dokončen v r. 2004. V obci je prodejna potravin a hostinec.

Škola je vzdálena 1 km od naší obce v obci Hlavečník, kde je zároveň pošta a zdravotní středisko pro dospělé a děti a dorost.

Sbor dobrovolných hasičů byl založen v r. 1932, v r. 2004 vznikl zásahový sbor, který má 8 členů. provozuje činnost kopané a pořádá různé kulturní akce.

OBEC Tetov

Sídlo úřadu

Tetov č. 22, 53316, Vápno u Přelouče

Osoby

  • p. Rajnetová Ivana, starostka

Kontakty

1 části obce: