Obec Třemešné se nachází asi 51 km západně od Plzně nedaleko hranic s Německem, kde se od východu pozvolně svažuje do malebného údolí Bezděkovského potoka. Tam plynule navazuje na Bezděkov, který je dnes součástí Třemešného.

Hledat firmy v obci Třemešné
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Firmy v obci Třemešné
Živé firmy - počet: 6, obec Třemešné

AGROBAC s.r.o. - Dubec č. 38, Třemešné

ČESKÁ POŠTA Třemešné pod Přimdou - Bezděkov č. 16, Třemešné

OBEC Třemešné - Bezděkov č. 16, Třemešné

SDH Třemešné - Bezděkov č. 16, Třemešné

SOLARO s.r.o. - Bezděkov č. 96, Třemešné

ZATLOUKAL JAN-CHAROLAIS - Nová Ves č. 137, Třemešné

Posledně opravené/vložené firmy:zobrazit více

OBEC Třemešné - Bezděkov č. 16, Třemešné

ZATLOUKAL JAN-CHAROLAIS - Nová Ves č. 137, Třemešné

ČESKÁ POŠTA Třemešné pod Přimdou - Bezděkov č. 16, Třemešné

Historie obce Třemešné celá historie

Ves založená v údolí Bezděkovského potoka 4 km severozápadně od Bělé nad Radbuzou. Náležela mezi chodské vsi, jejichž správním centrem bývala nedaleká Bělá. Prvně zmiňována v r. 1436. obec vybudovaná kolem obdélné nepravidelné návsi měla v r. 1939 celkem 96 domů s 312 obyvateli. Dnes je obec spojena se sousedním Bezděkovem. Pro obě lokality je užíván společný název Třemešné. Značná část objektů v obci, která má dnes kolem 100 stálých obyvatel, je využívána pouze rekreačně. Obec položená v lesnaté krajině při železniční trati Domažlice –Tachov má reálné předpoklady stát se v budoucnu střediskem letní a zimní rekreace.

Třemešenský kostel Panny Marie stával v hájku nad železničním přejezdem. Drobná jednolodní stavba s malou věžičkou byla vystavěna ve zlidovělém pozdně barokním slohu. Kolem roku 1982 byl chátrající kostel zbořen. Dávno před tím zmizelo i jeho cenné zařízení – pozdně gotický oltář a socha madony z konce 15.století. V prostoru návsi mezi pohostinstvím a železniční stanicí je pozoruhodná selská usedlost s vjezdem, nad kterým je vybudován ochoz.

2 km jihozápadně od vsi je Kamenný vrch (738 m) s plochým vrcholem posetým skalkami, omezeným výhledem. Pod vrcholem, asi v polovině kopce, jsou stará milířiska – upravené plošiny, na nichž se pálilo dřevěné uhlí.

Milířiska najdete rovněž v lese pod silnicí z Třemešného na Novou Ves.

OBEC Třemešné

Sídlo úřadu

Bezděkov č. 16, Třemešné, 34806, Přimda

Osoby

  • p. Ebenhöh Kristián, starosta

Kontakty