Hledat firmy v obci Chodouň
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Živé firmy v obci Chodouň 13 firem

KACHLOVÁ KAMNA, spol. s r.o. - Chodouň č. 226webFotografie u firmy

Hlavním výrobním programem firmy jsou RUČNĚ MAČKANÉ KACHLE. Topidla postavená z našich kachlů přiznávají ruční práci, vyzařuje z nich dotek lidské ruky, opět objevené umělecké řemeslo.

CARBON PLANET s.r.o. - Chodouň č. 215

OBEC Chodouň - Chodouň č. 56Fotografie u firmy

COOP Chodouň - Chodouň č. 203

BAKER HELENA - Chodouň č. 82

JÍLEK JIŘÍ - Chodouň č. 212

HŘÍBAL ELEKTROKOVO s.r.o. - Chodouň č. 47

KUCHYŇKOVÁ JANA Mgr. - Chodouň č. 175

DRUŽSTVO KONSTANCA - Chodouň č. 213

TJ Chodouň z.s. - Chodouň

STEHLÍK JOSEF Ing.-FARMA CHODOUŇ - Chodouň č. 12

ŠACHOVÝ KLUB ZDICE, z.s. - Chodouň č. 123

JRW-AGRO, s.r.o. - Chodouň č. 213

Historie obce Chodouň celá historie

První písemná zmínka o Chodouni pochází z roku 1271, kdy je připomínána jako součást žebráckého panství. Současně byl v obci také malý vladycký statek podle něhož se psali místní zemané.

V 16. století však byla již celá obec i s vladyckým statkem součástí točnického královského panství. Králové dávali tento majetek do zástavy různým šlechtickým rodům. V roce 1552 král Maxmilián zastavil panství Točník Janu staršímu z Lobkovic, Císař Rudolf II., roku1594 tento majetek Lobkovicům odebral a od tohoto roku se Chodouň jako součást točnického panství na tři století stala majetkem české komory. Hospodářsky bylo panství spojeno se sousedními komorními panstvími Králův Dvůr a Zbiroh a spra­vováno ze zbirožského zámku. V roce 2001 oslavila obec 730 let svého trvání . Při té příležitosti byly představeny nové symboly obce (znak + prapor). V předsálí Obecní­ho domu byla otevřena výstava z historie obce. V odpoledních hodinách za přízni­vého počasí proběhl kulturní program, ve kterém vystoupily zdické mažoretky, dále dětský folklorní kroužek Kamýček a občanům se představila dechovka Vysočinka. Oslavy pokračovaly i večer taneční zábavou, kde hrála skupina Dynamic z Dobříše.

Demografické údaje

Soubory cookies umožňují správné a úplné používání webových stránek

Další informace zobrazíte kliknutím na Informace o cookies.