Hledat firmy v obci Kotenčice
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Firmy v obci Kotenčice
Živé firmy - počet: 2, obec Kotenčice

OBEC Kotenčice - Kotenčice č. 19

TOP TRUHLÁŘ s.r.o. - Kotenčice č. 34

Posledně opravené/vložené firmy:zobrazit více

TOP TRUHLÁŘ s.r.o. - Kotenčice č. 34

OBEC Kotenčice - Kotenčice č. 19

Historie obce Kotenčice celá historie

První zmínka o obci spadá do roku 1382, kdy byl správcem polností statek Buková. V roce 1890 tvořilo vesnici 45 domů s 288 českými obyvateli. Původní rolnický charakter obce byl v padesátých letech minulého století změněn. Většina obyvatel dojíždí denně do okresního města Příbrami za prací, menší část obyvatel pracuje v zemědělství.

V obci se nachází obchod jednota a prodejna smíšeného zboží. Hostinec byl zrušen. Byly také zrušeny některé zemědělské provozy. Největší statek, tzv. zámeček, byl vrácen původnímu majiteli a prošel náročnou opravou. Další statek byl odkoupen soukromou firmou, která zde provádí svoji činnost.

V obci se zpracovává územní plán sídelního útvaru. Počítá se z rozšířením obce o veřejnou zástavbu, případně i průmyslovou zónu. Jedná se také o výstavbu kanalizace odpadních vod na již vybudovanou ČOV. V návrhu územního plánu se počítá také s výstavbou vodovodu a plynovodu (v napojení na Rosovice), rekonstrukci elektrického rozvodu a posílení telefonní obslužnosti obce. Jedná se také o výstavbě společenské místnosti a obecního úřadu.

OBEC Kotenčice

Sídlo úřadu

Kotenčice č. 19, 26223, Jince

Osoby

  • p. Hlinka Petr, starosta

Kontakty

1 části obce: