Obec Staré Hobzí leží v jihovýchodní části tzv. malého dačického okresu. Nadmořská výška je 530 m. Hobzí právem zasluhuje jméno "Staré". Je totiž jednou z nejstarších vesnic na moravsko-českém pomezí.

Hledat firmy v obci Staré Hobzí, část obce Nové Dvory
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Firmy v obci Staré Hobzí, část obce Nové Dvory
Historie obce Staré Hobzí celá historie

Obec Staré Hobzí leží v jihovýchodní části tzv. malého dačického okresu. Nadmořská výška je 530 m. Hobzí právem zasluhuje jméno "Staré". Je totiž jednou z nejstarších vesnic na moravsko-českém pomezí. Za zmínku stojí historické objekty, jako je chrám Páně Nanebevzetí P.Marie a sv. Ondřeje, který je pokládán s bílkovským kostelem za nejstarší v celém kraji a zdejší zámek stojící v místech bývalé tvrze se zámkem, kaplí sv. Tomáše, která je pozoruhodným dílem barokního slohu. K budově náleží rozlehlý park. Z dalších památek lze jmenovat sochu sv. Markéty (u kostela), pamětní kámen (u kostela), sochu P.Marie (pod zámkem), socha sv. J.Nepomuckého (na návsi), socha sv. Josefa ( silnice Veselíčko - Janov), kaplička u dvora Veselíčko.

Ke Starému Hobzí dále náleží bývalý lovecký zámeček, dnes Camping LETNÍ DEN s.r.o., Janovský dvůr, dnes rekreační středisko Janov, hospodářský dvůr Veselíčko a Hejnice. Samoty - Loucký mlýn, bývalý mlýn u Oulehlů (Spálený).

OBEC Staré Hobzí

Staré Hobzí č. 35, 37871, Staré Hobzí

Osoby

  • Ing. Čemák Milan, starosta

Kontakty