Vesnice leží jihozápadně od Strakonic a je obklopena převážně poli a loukami. Přibližně uprostřed Němčic se nachází rybník. V části objektů zámku působí od roku 1991 terapeutická komunita sdružení Sananim, která se zabývá dlouhodobou léčbou a sociáln

Hledat firmy v obci Němčice
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Firmy v obci Němčice
Živé firmy - počet: 1, obec Němčice

OBEC Němčice - Němčice č. 44Fotografie u firmy

Posledně opravené/vložené firmy:zobrazit více

OBEC Němčice - Němčice č. 44Fotografie u firmy

Historie obce Němčice celá historie

První zpráva o obci pochází z roku 1204, kdy Přemysl Otakar I. daroval některé poplatky z této osady klášteru sv. Jiří na Pražském hradě.

Koncem 15. století patřila obec a okolní obce pánu z Rožmberka. V průběhu 16. století byly statky skoupeny a v roce 1544 vlastnicky patřily k zámku v Dobříši.

Dalšími majiteli byli Chřepičtí z Modlíškovic, Jiří František V??ník z V??ník a v roce 1696 ves koupil Jan Ignác Dlouhoveský ? biskup pražského svatovítského chrámu.

Na přelomu 17. a 18. století byla místní tvrz přestavěna na ranní barokní zámek a majiteli se stali Chanovští z Dlouhé Vsi. Významně k rozvoji obce přispěl Jan Felix Chanovský, který k zámku přistavěl v letech 1727 až 1729 kapli sv. Jana Nepomuského. Dalším významným pánem byl František Xaver Chanovský, který roku 1834 zaměstnal Josefa Schmidingera, kněze ze Strakonic jako zámeckého kaplana. Schmidinger byl znám jako velký vlastenec a ?i?itel českých knih. V 19. století byly v obci dva mlýny, lihovar a cihelna.

OBEC Němčice

Němčice č. 44, 38719, Čestice

Osoby

  • p. Bublík Rudolf, starosta

Kontakty

1 části obce: