První písemná zmínka o obci původně nazývané Mladotice pochází z roku 1250, kdy je obec uváděna jako součást stěbořického statku.

Hledat firmy v obci Mladecko
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Živé firmy v obci Mladecko 5 firem

POŠTA PARTNER Mladecko - Mladecko č. 19

OBEC Mladecko - Mladecko č. 19

ZŠ Mladecko - Mladecko č. 67Fotografie u firmy

FASSET, spol. s r.o. - Mladecko č. 69

TEMPO-JO - Mladecko č. 19

Historie obce Mladecko celá historie

První písemná zmínka o obci původně nazývané Mladotice pochází z roku 1250, kdy je obec uváděna jako součást stěbořického statku. Na konci 17. století byl v obci postaven zámek, jenž byl ale v roce 1772 zbořen. Na počátku 19. století postavil Ondřej, hrabě Renard nový empírový zámek v části Mladecký Dvůr. Později byl kolem zámku zřízen rozsáhlý krajinářský park Od 1. ledna 1979 do 31. srpna 1990 byla dnešní obec Mladecko částí obce Litultovice. Mladecko je samostatnou obcí od 1. září 1990.

Obec Mladecko (samostatná od roku 1990) je velmi malé sídlo venkovského typu s převažující obytně-rekreační funkcí. Území obce leží asi 2,5 km západně od Litultovic při silničním tahu I/46. Severní částí obce prochází železniční trať Opava východ - Svobodné Heřmanice. Okrajem obce ze západu na jih protéká říčka Hvozdnice.

V obci je předpoklad pro rozvoj funkce rekreační. Součástí obce jsou dvě chatové osady, Choranda (15 chat) a Nad nádražím (20 chat). Na území obce je celkem 15 chalup, které slouží k rekreačním účelům.

Demografické údaje

Soubory cookies umožňují správné a úplné používání webových stránek

Další informace zobrazíte kliknutím na Informace o cookies.