Hledat firmy v obci Mikulov
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Firmy v obci Mikulov
Živé firmy - počet: 10, obec Mikulov

HORSKÁ CHATA CEPÍN - Mikulov č. 47

HORSKÁ CHATA MIKULÁŠKA - Mikulov č. 118

HORSKÁ CHATA VITIŠKA - Mikulov č. 114

OBEC Mikulov - Tržní náměstí 27, Mikulov

PANZNER JINDŘICH-SURVEY - Farní 13, Mikulov

PENSION MIKULÁŠ - Růžová 28, Mikulov

PENZION HUBERT - Na hlavní 92, Mikulov

PYROTECH - K Nádraží 5, Mikulov

REDUAL s.r.o. - Růžová 16, Mikulov

STE-NET - Farní 82, Mikulov

Posledně opravené/vložené firmy:zobrazit více

STE-NET - Farní 82, Mikulov

PENZION HUBERT - Na hlavní 92, Mikulov

PANZNER JINDŘICH-SURVEY - Farní 13, Mikulov

Historie obce Mikulov celá historie

První dva hutníci přišli do míst kde se nachází dnešní obec v roce 1404 a začali zde s kutáním v jámě Všech svatých. Když skutečně rudu našli prodali kutací právo tehdejšímu knížeti Lobkowiczovi. Ten postavil v Mikulově pět domů a pojmenoval toto místo ¨Neuschelenberg¨. Časem se ovšem toto sídliště zmohlo, přibylo domů a obyvatel, kteří byli jen kovkopové a nelíbil se jim tento název obce. Požádali proto, aby dostali jiné jméno a stali se pak dle bully císaře Josefa II. Městem se svým erbem a věnováním. Jméno jim bylo přeměněno na Sant Nicklasberg . Dle kroniky a bully je to odůvodněno takto: "Ježto se nám vidí, že kutací místo Neuschelenberg má krásné výsledky kutací, dáváme mu jméno St.Niklasberg." Celkem bylo tehdy v Mikulově 549 kutacích jam. Podíváme-li se ještě nyní od Nového města na Mikulovské stráně, uvidíme místa, kde bylo kutáno.V tomto prostoru je tráva a osení i dnes tmavá.

V sedmileté válce město utrpělo mnoho, kutání bylo přerušeno a kovkopové uprchli do lesů.

Dne 23.6.1759 bylo město vypleněno 1600 muži pruského vojska, které tudy táhlo. Plenění trvalo 12 hodin. Poněvadž nemohlo být zaplaceno výpalné sebrali prušáci 36 kusů dobytka a rukojmím byl tehdejší městský rychtář Kristian Harnisch. Za něho pak bylo zaplaceno výkupné 211 zlatých rakouských.

Dne 17.11.1759 přišli Prusové znovu, sebrali rukojmí a to Severina Titella, Ondřeje Krugnera a Františka Neumanna. Zase muselo býti zaplaceno výkupné 300 zlatých rakous. Měny.

Očíslování bylo provedeno v roce 1771.

V září 1813 táhli Mikulovem Rusové, kteří se však chovali velmi dobře a město nepoškodili.

Dne 27. září 1826 zničil oheň 14 domů a uhořel jeden občan, dle nejasných záznamů v kronice to byl žhář a zřejmě byl do ohně vhozen.

Roku 1866 táhli Mikulovem Prusové, tentokráte již jako přátelé Rakouska.

Mikulovem projížděla od nepaměti deligvence - jakýsi druh pošty dostavníky. Dům, v němž byla přípřež pro tyto povozy se dodnes jmenuje " na poště ".

Rakouská pošta byla zde zřízena roku 1867.

Jelikož město vykonávalo vlastní spravedlnost, jest zde zachováno tzv. osudí /dle Ostrakismu/ má 70 černých a 70 bílých kuliček ve skříňce s otvory, kam hlasující házeli kuličky buď bílé / nevina / nebo černé / vina /.

Kronika z roku 1404 je již poškozená, ale záznamy se dají dobře číst, jsou ovšem německé a psány švabachem. Tato kronika je uložena v Okresním archivu v Teplicích.

OBEC Mikulov

Sídlo úřadu

Tržní náměstí 27, Mikulov, 41901, Duchcov

Osoby

  • Ing. Němec Stanislav, starosta

Kontakty

1 části obce: