Hledat firmy v obci Mariánské Lázně
Můžete zadat název firmy, IČ, nebo popis činnosti. Zkuste například restaurace
přidat firmu
Firmy v obci Mariánské Lázně
Posledně opravené/vložené firmy:zobrazit více

ČESKÝ RYBÁŘSKÝ SVAZ, MO Mariánské Lázně - Ladova 240/6, Hamrníky, Mariánské Lázně

KARPEM a.s. - U Mlékárny 878, Úšovice, Mariánské Lázně

GOURMET HOTEL A RESTAURANT VILLA PATRIOT - Dusíkova 62/4, Mariánské LázněwebFotografie u firmy

Malý hotel v centru města nedaleko lázeňské kolonády s gurmánskou restaurací. Velmi vhodný pro milovníky kulinářské turistiky.

Historie obce Mariánské Lázně celá historie

Mariánské Lázně jsou druhými největšími českými lázněmi, s velkým bohatstvím minerálních pramenů. Přímo v areálu jich vyvěrá 40 a v nejbližším okolí téměř 100. Území současných lázní patřilo premonstrátskému klášteru v Teplé, jehož opat K.K. Reitenberg prosadil z popudu klášterního lékaře J.J.Nehra počátkem 19.století výstavbu prvních lázní.

Na základě velkolepého projektu architekta V. Skalníka byly provedeny terénní úpravy a založeny parky, které jsou dnes vedle množství pramenů nejcharakterističtějším znakem města. V roce 1866 byly Mariánské Lázně povýšeny na město a počátkem 20. století již patřily mezi nejvýznamnější evropská střediska.

Hlavní lázeňskou promenádou a významnou stavební památkou je pseudobarokní litinová kolonáda z roku 1889. K pitným kúrám jsou zde přivedeny prameny Křížový, Karolinin a Rudolfův. Před kolonádou se velké pozornosti těší zpívající fontána. Nejznámějšími dalšími prameny jsou Ferdinandův, Lesní a Ambrožův.

Lázeňské pavilony jsou převážně klasicistního a novorenesančního slohu, většina domů lázeňské čtvrti nese prvky secese. V sousedství kolonády stojí kostel Nanebevzetí Panny Marie, na západě, za Hlavní třídou pak pravoslavný ruský kostel sv. Vladimíra a anglikánský kostel.

MĚSTO Mariánské Lázně

Sídlo úřadu

Ruská 155/3, Mariánské Lázně, 35301, Mariánské Lázně 1

Osoby

  • Ing. Kalina Martin, starosta

Kontakty